لوبیا پلو بدون گوشت و مرغ یکی از روش های تهیه لوبیا پلو می باشد که شما می توانید خیلی راحت بدون گوشت و مرغ و به صورت گیاهی این پلو را تهیه کنید. شما می توانید کمی سویا استفاده کنید و یا سویا را حذف کنید. لوبیا پلو یکی از پلو های بسیار محبوب ما ایرانی ها می باشد که شما می توانیدبه روش دمی یا کته تهیه کنید که هر دو روش فوق العاده می شود و می توانید در این پست مشاهده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لوبیا پلو بدون گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لوبیا پلو بدون گوشت و مرغ

لوبیا سبز خرد شده2 پیمانه
هویج1 پیمانه
برنج4 پیمانه
رب3 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، زیره، دارچین، ادویه پلویی، پول بیبر، زعفرانبه مقدار لازم

طرز تهیه لوبیا پلو بدون گوشت و مرغ

مرحله اول: تفت دادن مواد

ابتدا باید لوبیا سبز را تمیز کنید و خرد کنید و به همراه کمی روغن تفت دهید. برنج را نیز بشورید و با کمی نمک خیس کنید. هویج را پوست بگیرید و به صورت خلالی خرد کنید و به لوبیا سبز اضافه کنید و تفت دهید تا کمی نرم شود.

مرحله دوم: پخت مواد

در ادامه باید کمی آب و زعفران به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا لوبیا و هویج پخته شود و زمانی که آب مواد کشیده شد با ادویه ها را به همراه نمک اضافه کنید و رب را بیفزاید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود.

مرحله سوم: تهیه لوبیا پلو بدون گوشت و مرغ

در ادامه برنج را روی حرارت قرار دهید و زمانی که برنج نرم شود باید آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ قرار دهید و برنج را با مواد لوبیا خوب مخلوط کنید و هم بزنید و داخل قابلمه بریزید و برای 40 دقیقه دم بگذارید و اگر می خواهید به صورت دمی تهیه کنید زمانی که آب برنج کشیده شود و لوبیا را اضافه کنید و هم بزنید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لوبیا پلو بدون گوشت و مرغ ساده و خوشمزه

  1. می توانید ادویه پلویی را لای پلو بریزید.
  2. می توانید بجای رب از گوجه فرنگی پوره شده استفاده کنید.
  3. می توانید از پیاز سرخ شده نیز استفاده کنید.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: