کیک ژله ای یکی از روش های تهیه کیک می باشد که ترکیب کیک و ژله می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد. شما می توانید به دلخواه بین لایه ژله و کیک یک لایه خامه قنادی فرم گرفته قرار دهید. شما می توانید این کیک را داخل تابه تهیه کنید و نیازی به فر ندارید. این روش تهیه کیک بسیار ساده و مجلسی است که برای دورهمی و مهمانی ها گزینه خوبی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک ژله ای بدون فر و خامه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک ژله ای بدون خامه و فر

تخم مرغ3 عدد
شکر1 پیمانه
شیر2/3 پیمانه
روغن مایع1/2 پیمانه
وانیل1/4 ق مربا خوری
آرد2 پیمانه
بیکینگ پودر2 ق چای خوری
ژله1 بسته
آب جوش1 لیوان
بستنی1 پیمانه

طرز تهیه کیک ژله ای بدون فر مرحله به مرحله

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند و بعد شعله پخش کن را روی گاز قرار دهید تا گرم شود، آرد و بیکینگ پودر را سه بار الک کنید تا سبک شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه کف تابه کاغذ روغنی قرار دهید و چرب کنید. تخم مرغ و وانیل و شکر را با همزن برقی به مدت 5 دقیقه بزنید تا کرمی رنگ شود. بعد شیر و روغن به ترتیب اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کیک

آرد و بیکینگ پودر را طی سه مرحله اضافه کنید و 7 ثانیه هم بزنید و مواد را داخل تابه دو طرفه ریخته و واشر نارنجی رنگ را خارج کنید و برای 80 دقیقه زمان دهید تا کیک پخته شود و بعد اجازه دهید تا کاملا سرد شود.

مرحله چهارم: افزودن ژله

در ادامه باید یک بسته ژله را با آب جوش مخلوط کنید و بن ماری کنید و روی حرارت قرار دهید و زمانی که خنک شد باید بستنی را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و بعد ژله را داخل یخچال قرار دهید تا نیم بند شود و بعد ژله را روی کیک بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا ژله بسته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهبه کیک ژله ای بدون فر و خامه برای مهمانی

  1. می توانید کیک را داخل یک ظرف پیرکس قرار دهید و بعد ژله را روی آن بریزید.
  2. می توانید کیک را داخل فر نیز تهیه کنید.
  3. می توانید از هر رنگ و مزه ژله ای که دوست دارید استفاده کنید.
4.2/5 - (25 امتیاز)

دسته بندی شده در: