شیرینی آردی را می توانید یکی از خوشمزه ترین و ساده ترین شیرینی های نوروز دانست زیرا خیلی سریع آماده می شود و شما می توانید به دلخواه مواد خمیری را با پودر کاکائو یا زعفران مخلوط کنید و این شیرینی را در چند رنگ تهیه کنید. بافت روی شیرینی نرم و لطیف است و زمانی که خورده می شود کمی ترد به نظر می رسد و به اصطلاح در دهان آب می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی آردی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی آردی ساده و ارزان

پودر قند1 لیوان + 1 ق غذا خوری
روغن جامد صاف1 لیوان سر خالی
روغن مایع2 ق غذا خوری
آرد سفید1 لیوان و 3/4 لیوان
وانیلنوک ق چای خوری

طرز تهیه شیرینی آردی با پیمانه

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

برای تهیه این شیرینی از روغن جامد استفاده شده است که باید صاف کنید و یا می توانید از روغن 50 شیرینی پزی استفاده کنید، برای صاف کردن روغن باید ابتدا روغن جامد را ذوب کنید و داخل شیشه بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شودو بعد روغن جامد صاف شده را به همراه پودر قندو وانیل با همزن برقی بزنید تا کاملا پوک و سفید رنگ شود و حتما در طول هم زدن دور گیری کنید.

مرحله دوم: افزودن آرد

در ادامه باید آرد را الک کنید و طی چند مرحله به مواد اضافه کنید و با هر بار افزودن دورگیری کنید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید و در انتها روغن مایع را در دو مرحله به مواد اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت شیرینی آردی

در انتها باید مواد را 3 دقیقه مخلوط کنید و از مواد داخل قیف ساده یا طرح دار بریزید و روی سینی کاغذ روغنی قرار دادید پاپی کنید و روی آن تخم خرفه بپاشید و در فر از قبل گرم شده با دمای 160 به مدت 25 الی 30 دقیقه بگذارید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی آردی

  1. روغن(۵۰)جامد جایگزین ندارد و این که به دمای محیط رسیده باشه و حالت نرمی داشته باشد
  2. هرچی روغن خاک قند پوک تر شوند راحت از قیف رد می شوند.
  3. آرد را تو چند مرحله اضاف کنید و بین هر مرحله دورگیری کنید تا کاملا مخلوط و شل شود.
  4. اگه فر ندارید کف تابه کاغذ روغنی قراردهید و حتما زیر تابه شعله پخش کن بگذارید و حتما از دم کنی استفاده کن و با حرارت خیلی ملایم به مدت 20دقیقه زمان دهید.
  5. می توانید مواد را با زعفران یا پودر کاکائو نیز مخلوط کنید.
3.6/5 - (22 امتیاز)

دسته بندی شده در: