سبزه ماش یکی از زیبا ترین سبزه ها برای سفره هفت سین می باشد که تا ارتفاع 12 سانت رشد می کند و بهترین زمان کاشت سبزه ماش 10 الی 12 اسفند می باشد و پس سریع دست به کار شوید و یک سبزه ماش زیبا برای عید امسال تهیه کنید. شما می توانید سبزه ماش را در خاک بکارید و یا می توانید به صورت تزیینی داخل تنگ نیز بکارید که به شما پیشنهاد می شود در خاک این مدل را تهیه کنید تا زیبایی بسیار زیادی به سفره هفت سین شما بدهد. امروز در آشمزی طرز تهیه سبزه ماش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ماش1/2 پیمانه
خاک و گلدانبه اندازه کافی

طرز تهیه سبزه ماش

مرحله اول: آماده سازی ماش

ماش سالم را به اندازه ظرف مورد نظر انتخاب کنید ‌. داخل کاسه بریزید و تا دو بند انگشت بالاتر از سطح ماش روی آن آب بریزید و حدود ۱۲ تا ۱۶ ساعت خیس بخورد.
بعد آب آن رو خالی کنید و در ظرف اصلی بریزید ، صاف کنید. روی آن پارچه نخی بکشید مرطوب نگه دارید. پارچه در طول روز حدود ۴ تا ۵ بار با اسپری خیس کنید. از خشک شدن آن جلوگیری شود.

مرحله دوم: تهیه سبزه ماش

تا زمانی که ماش ها شروع به جوانه زدن کند باید داخل پارچه باقی بماند و چندرین بار در طول روز با اسپری آب بزنید تا سبزه و به ارتفاع دلخواه برسد و دقت کنید ته ظرف مورد نظر آب باقی نماند چون باعث می شود سبزه بپوسد.

فوت و فن های دستور تهیه سبزه ماش برای عید نوروز

  1. نور کافی باعث سر سبز شدن بیشتر سبزه می شود.
  2. ظروف سفالی و چینی بهترین گزینه برای تهیه سبزه است.
  3. آبی که برای آبیاری سبزه ماش استفاده می کنید ، حتما ولرم باشه تا صدمه به سبزه نزند.
  4. محیط سرد باعث رشد کند و محیط نسبتا گرم باعث رشد سریع تر می شود.
  5. آب زیاد باعث کپک زدن و خراب شدن می شود .
3.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: