طرز تهیه اشکنه سیب زمینی و کشک ساده و خوشمزه به روش تهرانی

0
طرز تهیه اشکنه تهرانی

اشکنه سیب زمینی یکی از اشکنه های بسیار خوشمزه ساده است که در نقاط مختلف ایران تهیه می شود و می توان گفت ۲۰ مدل مختلف اشکنه در ایران وجود دارد که در شهرهای مختلف وجود و یک نوع غذای ساده و راحت بدون گوشت و مرغ وجود دارد. شما می توانید اشکنه سیب زمینی را با کشک و نان خشک ترید کنید و میل کنید. اشکنه ها غذا های هستند که خیلی سریع تهیه می شود و طعم و مزه خوبی دارند. امروز در آشمزی طرز تهیه اشکنه سیب زمینی با کشک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه اشکنه سیب زمینی و کشک

پیاز۱ عدد
سیب زمینی۲ عدد
تخم مرغ۲ عدد
شنبلیله یا مرزه۱ ق غذا خوری
کشک سابیده شده۱ ق غذا خوری
گردو خرد شده۱/۲ پیمانه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، گلرنگبه مقدار لازم

طرز تهیه اشکنه سیب زمینی خوشمزه و ساده

مرحله اول: تفت دادن مواد

ابتدا پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید. داخل قابلمه کمی روغن ریخته و پیاز را به همراه کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود و بعد سیب زمینی را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه پیاز کمی تفت دهید تا نرم شود.

مرحله دوم: افزودن کشک

در ادامه ادویه ها سبزی ساطوری شده را اضافه کنید و زمانی که بوی سبزی در آمد باید گردو خرد شده را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا بوی خامی گردو از بین برود.

مرحله سوم: پخت اشکنه

کشک را با کمی آب رقیقه کنید و به مواد اضافه کنید و هم بزنید و بعد ۲ پیمانه آب جوش اضافه کنید و حرارت را بالا ببرید و بعد حرارت را کم کنید تا سیب زمینی پخته شود و بعد در انتها تخم مرغ را داخل کاسه شکسنه و با چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد به مواد اضافه کنید و خیلی سریع هم بزنید و بعد داخل کاسه بریزید و با نان خشک ترید کنید و میل کنید.

نکات کلیدی در تهیه اشکنه سیب زمینی و کشک خیلی فوری و خوشمزه

  1. می توانید ۱ ق غذا خوری آرد برای غلظت به مواد اضافه کنید.
  2. تعداد تخم مرغ را می توانید با توجه به تعداد نفرات کم و زیاد کنید.
  3. می توانید از سبزی خشک یا تازه استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید