کروکت سیب زمینی یکی از فینگرفود های بسیار خوشمزه و هیجان انگیز می باشد که شما می توانید با چند قلم موادو سیب زمینی در خانه تهیه کنید و داخل پودر سوخاری بزنید و سرخ کنید. تهیه این کروکت کار بسیار ساده ای است و شما نیازی به گوشت یا مرغ و سوسیس ندارید و اگر می خواهید یک فینگرفود خوشمزه در کنار سوخاری های و غذا های خود تهیه کنید کروکت سیب زمینی را به شما پیشنهاد می کنیم. امروز در آشمزی طرز تهیه کروکت سیب زمینی ساده بدون گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کروکت سیب زمینی

سیب زمینی2 الی 3 عدد
تخم مرغ2 الی 3 عدد
سبزی معطر1 مشت
پودر سوخاریبه مقدار لازم
آرد گندم1 پیمانه
پنیر پیتزابه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، آویشن، پولبیبربه مقدار لازم

طرز تهیه کروکت سیب زمینی خوشمزه و ساده بدون گوشت

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا پوست سیب زمینی را بگیرید و نصف کنید. داخل یک قابلمه مقداری آب بریزید و زمانی که جوش آمد سیب زمینی را اضافه کنید و بگذارید تا پخته شود ولی نباید له شود و برای تست این کار سیب زمینی را فرو کنید و زمانی که به راحتی داخل سیب زمینی رفت یعنی پخته شده است.

مرحله دوم: رنده کردن

در ادامه باید سیب زمینی ها را خیلی ریز رنده کنید و یا می توانید با گوشتکوب یا پوره کن مواد را له کنید و بعد ادویه ها و زرده 1 عدد تخم مرغ و 1 ق غذا خوری آرد و سبزی معطر را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید و در این مرحله اگر مواد چسبنده نبود یک مقدار از اون سفیده تخم مرغی که زرده را جدا کردید کم کم اضافه کنید تا مواد چسبنده و نرم و لطیف شود.

مرحله سوم: تهیه کروکت سیب زمینی

داخل یک کاسه 2 تخم مرغ را بزنید تا از لختگی خارج شود. داخل یک کاسه آرد و داخل یک کاسه دیگر پودر سوخاری را بریزید. از مواد به اندازه گردو بردارید و بعد با فشار دست پهن کنید و مقداری پنیر پیتزا وسط آن قرار دهید و بعد به ترتیب داخل آرد و تخم مرغ و در انتها پودر سوخاری بزنید و به همین ترتیب همه مواد را تهیه کنید و بعد داخل شیر جوش روغن ریخته و زمانی که داغ شده دانه دانه کروکت ها را سرخ کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کروکت سیب زمینی ساده و خوشمزه با پودر سوخاری پانکو

  1. می توانید زمانی که کروکت را تهیه کردید به مدت 2 ماه در فریزر نگهداری کنید.
  2. دقت کنید روغن داغ باشد تا خوب سرخ و مغز پخت شود.
  3. احیتاج نیست خیلی داغ روغن بماند زیرا سیب زمینی ها از قبل پخته شدند و اگر زیاد بماند باعث ترک خوردن سیب زمینی می شود.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: