کیک انگلیسی یکی از کیک های معروف انگلیسی است که معمولا در کافه های انگلیس سرو می شود. شما می توانید این کیک خوشمزه را تهیه و همراه چای به عنوان عصرانه میل کنید و لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک انگلیسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک انگلیسی

تخم مرغ6 عدد
شکر1 پیمانه
وانیل1/2 ق چای خوری
پودر هل1 ق چای خوری
آرد سفید2 و 1/4 پیمانه
بکینگ پودر2 ق مربا خوری
روغن مایع2/3 پیمانه
مخلوط شیر و گلاب2/3 پیمانه
زعفرانبه میزان لازم

طرز تهیه کیک انگلیسی

مرحله اول: همزدن مواد لازم

ابتدا تخم مرغ ها را بشکنید و در کاسه بریزید سپس وانیل و پودر هل را نیز اضافه کنید و با دور تند همزن هم بزنید. شکر را نیز کم کم اضافه کنید و با دور تند همزن به مدت 7 دقیقه مواد را هم بزنید تا یک ترکیب کشدار و کرم رنگ تهیه شود.

مرحله دوم: ولرم کردن شیر

روغن را به مواد ترکیب شده اضافه کنید و با دور کند همزن به مدت 1 دقیقه هم بزنید. به مخلوط شیر و گلاب زعفران را اضافه کنید و هم بزنید سپس شیر را روی حرارت قرار دهید تا کمی ولرم شود سپس به مواد ترکیب شده اضافه کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد

آرد سفید و بکینگ پودر را در یک کاسه بریزید و با هم ترکیب کنید سپس با الک و در طی چند مرحله آرد را به مواد مایع اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا ترکیب شوند. در قالب کاغذ روغنی پهن کنید و مواد کیک را در قالب بریزید و قالب را چند بار بالا و پایین کنید تا حباب های مواد کیک از بین برود.

مرحله چهارم: پخت کیک در فر

قالب را در فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه و به مدت 40 تا 45 دقیقه قرار دهید تا کیک شما بپزد و بعد از پخت به آرامی از قالب جدا کنید و صبر کنید تا سرد شود و روی آن را تزیین کنید.

مرحله پنجم: پخت کیک بدون فر

شعله پخش کن را روی شعله روشن به مدت 15 دقیقه بزارید تا گرم شود. قابلمه را چرب کرده و مواد را داخل آن بریزید و در قابلمه را گذاشته و یک ساعت زمان بدهید تا بپزد اگر بعد از این تایم نپخته بود به آن زمان بیشتری دهید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک انگلیسی

  1. شما می توانید از مقداری پودر کاکائو نیز در تهیه این کیک استفاده کنید و برای این کار به مقدار کمی از مواد تهیه شده پودر کاکائو اضافه کنید و به صورت رگه های شکلاتی بعد از ریختن مواد در قالب به مواد کیک اضافه کنید.
  2. اگر برای پخت کیک از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما باید روی 160 درجه باشد و کیک به مدت 45 دقیقه بپزد.
  3. استفاده از زعفران دل به خواه است و در صورت در دسترس نبودن می توانید آن را حذف کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: