ساندویچ کتلت یکی از ساندویچ های بسیار خوشمزه و مخصوص است که می توانید به راحتی آن را در منزل با گوشت چرخ کرده تهیه کنید. ساندویچ کتلت به راحتی تهیه می شود و می تواند گزینه خوبی برای یک شام یا نهار خوشمزه باشد و یا می توانید برای پیک نیک ها و مسافرت ها این ساندویچ سالم و حرفه ای را تهیه کنید. کتلت یکی از غذاهای بسیار محبوب ما ایرانی ها می باشد که همراه با نان و برنج سرو می کنیم. می توانید به دلخواه از ترکیب سویا و گوشت چرخ کرده برای تهیه این ساندویچ استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ساندویچ کتلت حرفه ای و مخصوص را به شما آموزش خواهیم داد همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه ساندویچ کتلت خانگی:

گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
سویا۲۰۰ گرم
سیب زمینی۲ عدد
پیاز۱ عدد
تخم مرغ۲ عدد
آرد سوخاری۲ لیوان
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، سماقبه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم
نان ساندویچی۵ عدد
کاهو، گوجه، خیار شور، سسبه میزان لازم

دستور تهیه ساندویچ کتلت بازاری حرفه ای با گوشت:

مرحله اول آماده سازی سویا و گوشت

سویا را بدون خیس کردن پاک کنید و سپس در غذاساز بریزید و پودر کنید. گوشت چرخ کرده را به همراه ادویه و آرد سوخاری به سویا اضافه کرده و سپس پالس کنید تا مواد به خوبی مخلوط شود. اگر غذاساز ندارید می توانید همه مواد را داخل کاسه ریخته و خوب ورز دهید.

مرحله دوم سیب زمینی و پیاز:

سیب زمینی و پیاز را پوست گرفته و چهار قاچ کنید. سپس به مواد کتلت در غذاساز اضافه کنید. در آخر نیز تخم مرغ ها را اضافه کنید تا خمیر کتلت آماده شود.

مرحله سوم سرخ کردن کتلت:

در آخر به میزان یک نارنگی از خمیر کتلت برداشته و سپس در روغن داغ سرخ کنید و به همین ترتیب همه ی کتلت ها را در روغن سرخ کنید.

ساندویچ کتلت

مرحله چهارم آماده سازی ساندویچ کتلت:

در آخر کاهو و گوجه و خیار شور ها را خرد کرده و به همرا سس دلخواه در نان ساندویچی قرار دهید و سپس کتلت ها را در نان بگذارید و دوباره کاهو و گوجه و خیار شور قرار دهید. به این ترتیب ساندویچ کتلت شما آماده سرو است و می توانید به همراه نوشیدنی دلخواه نوش جان فرمائيد.

نکات کیلدی در تهیه ساندویچ کتلت با گوشت و سویا به سبک رستورانی:

  1. افزودن سماق به کتلت باعث خوشمزه تر شدن ساندویچ می شود.
  2. برای طعم بهتر به جای آرد نخود از آرد سوخاری استفاده کنید.
  3. می توانید کتلت ها را گریل کنید و یا روی زغال کباب کنید.
  4. می توانید فقط از گوشت چرخ کرده استفاده کنید.
  5. اگر غذاساز ندارید، همه مواد را رنده ریز بزنید.

4/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: