اگر به دنبال یک دسر ساده و خوشمزه می‌گردید که در جمع دوستان و یا دورهمی‌ های خود تهیه کنید، دسر کاسترد گزینه‌ی مناسبی می‌ باشد. دسر کاسترد را می توانید از عطاری ها یا لوازم قنادی ها تهیه کنید و خیلی راحت آن را درست کنید. دسر کاسترد را می توان با موز و یا ژله تهیه کنید. مقدار گفته شده در دستور رسپی اصلی این دسر می باشد که می توان با دو برابر کردن یا کم کردن آن با توجه به اندازه ای که می خواهید درست کنید اندازه کنید. امروز این دسر خوشمزه را با هم در آشمزی یاد می گیریم.

مواد لازم برای تهیه دسر کاسترد لیوانی ساده

شیر1 لیوان
پودر کاسترد1 قاشق غذا خوری
شکر1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه دسر کاسترد لیوانی خوشمزه

ابتدا پودر کاسترد را با کمی شیر حل کرده و بعد مابقی شیر را اضافه می کنیم و مواد را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت قرار می دهیم و هم میزنیم. بعد از اینکه گرم شد شکر را اضافه کرده و آنقدر هم میزنیم تا مانند فرنی غلیظ شود و در آخر گلاب را اضافه کرده و از روی حرارت بر می داریم. داخل ظرف مورد نظر بریزید و چند ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد شود و خودش را بگیرد.

دسر کاسترد لیوانی ساده

نکات و فوت و فن های دسر کاسترد

  • در دستور اصلی زرده تخم مرغ نیز وجود دارد که طعم آن با مزاج ما ایرانی ها مناسب نیست ولی اگر دوست داشتید می توانید اضافه کنید.
  • برای تهیه دسر کاسترد به صورت قالبی مقدار کاسترد 1 ق غذا خوری دیگر زیاد کنید تا بصورت قالبی در بیاورید.
  • اگر می خواهید دسر کاسترد دو رنگ درست کنید وقتی از روی حرارت برداشتید پودر کاکائو بهش اضافه کنید.
  • اگر می خواهید دسر شیرین تری داشته باشید می توانید مقدار شکر را بیشتر کنید.
  • می توان یه لایه بیسکوئیت پتی پور را خرد کرده لا به لای دسر ریخته و با شکلات رنده شده تزئین کنید. می توان از پوره موز نیز استفاده کرد.
  • می توان وقتی دسر کاسترد را داخل یخچال گذاشتید تا خودش را بگیرد ژله را به رنگ و طعم دلخواه درست کنید و روی ظرف سرو بریزید و بگذارید داخل یخچال تا ژله خودش را بگیرد.
  • طبق سلیقه می توان به مواد مون 1 ق غذا خوری گلاب نیز اضافه کرد.

چند نمونه دسر کاسترد با ژله و بیسکوئیت و کنافه و پودر کاکائو

دسته بندی شده در: