کیک نارگیلی یکی از انواع کیک ها می باشد که بسیار ساده و خوش طعم است. شما می توانید کیک نارگیلی را برای پذیرایی و مهمانی تهیه کنید. برای تهیه کیک نارگیلی می توانید از انواع قالب ها استفاده کنید. اما این کیک را می توانید همانند دیگر کیک ها در قابلمه یا بدون فر نیز تهیه کنید. برای تزئین روی کیک را با کمی شربت عسل یا عسل رقیق شده کاور کنید و پورد نارگیل بپاشید.امروز قصد داریم تا طرز تهیه کیک نارگیلی ساده و خوشمزه با شیر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه کیک نارگیلی ساده و خوشمزه:

آرد2.5 پیمانه
شکر1.5 پیمانه
شیر2/3 پیمانه
روغن2/3 پیمانه
پودر نارگیل1 پیمانه
پودر هل1/2 قاشق چای خوری
بیکینگ پودر2.5 قاشق چای خوری
وانیل1/4 قاشق چای خوری
تخم مرغ5 عدد

طرز تهیه كيك باقلواي نارگيلي با شیر مرحله به مرحله:

مرحله اول آماده سازی آماده سازی مواد کیک:

ابتدا همه مواد کیک را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل و پودر هل داخل کاسه ای ریخته و با هم مخلوط می کنید تا کاملا کرمی و کشدار شود.

مرحله دوم افزودن شیر و روغن مایع:

در ادامه روغن مایع را به مخلوط فوق اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه شیر را اضافه کنید و مجدد کمی هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله سوم تهیه مایه کیک نارگیلی خوشمزه:

آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید. حالا آرد را به مواد فوق اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا آرد کاملا مخلوط شود. در انتها پودر نارگیل را اضافه کنید و با لیسک مواد را فولد کنید.

مرحله چهارم پخت کیک نارگیلی بدون فر در قابلمه:

در ادامه قالب را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود. داخل قابلمه را کمی چرب کنید و مایه کیک را داخل قالب بریزید. قابلمه را روی شعله پخش کند قرار دهید. حالا روی درب قابلمه دمکنی قرار داده و به مدت 60 دقیقه بگذارید تا کیک پخته شود.

مرحله پنجم پخت کیک نارگیلی در فر:

برای پخت کیک در فر باید قالب کیک را خوب چرب کنید و داخل قالب را آرد پاشی کرده و آرد اضافی آن را خالی کنید. حالا مواد کیک آماده شده را داخل قالب بریزید و سطح کیک را خوب صاف می کنید. کیک را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراید به مدت 45 دقیقه قرار دهید تا پخته شود و بعد از گذشت این مدت کیک را از داخل فر خارج کنید و زمان می دهید تا کاملا خنک شود و بعد برش داده و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کیک نارگیلی در خانه:

  1. بنا به سلیقه خود می توانید کمی شهد و یا عسل رقیق شده روی کیک بزنید.
  2. برای تزئین می توانید از پودر نارگیل یا شکلات آب شده استفاده کنید.
  3. بهتر است همه مواد هم دمای محیط باشند.
4.6/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: