کوکو پیتزایی یکی از انواع کوکو های جدید است که شما می توانید در خانه آن را تهیه کنید. در تهیه این کوکو از بیشتر مواد پیتزا استفاده می شود و شما می توانید در تهیه آن از مرغ، گوشت چرخ کرده، کالباس و سوسیس استفاده کنید که در این دستور از سوسیس استفاده شده است. امروز در آشمزی طرز تهیه کوکو پیتزایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کوکو پیتزایی

سوسیس1 عدد
جفری خرد شده1/2 لیوان
فلفل دلمه1 عدد
تخم مرغ1 عدد
پنیر پیتزا1/2 لیوان
ماست1/2 لیوان
نمک، فلفل، پودر سیر و آویشنبه میزان دلخواه
آب3 ق غذا خوری
روغن مایع2 تا 3 ق غذا خوری
آرد2 لیوان
بکینگ پودر1 ق چای خوری

طرز تهیه کوکو پیتزایی

مرحله اول: خرد کردن مواد لازم

ابتدا سوسیس را به شکل دایره خرد کنید و دوباره آن دایره را به 4 قسمت تقسیم کنید و خرد کنید و در یک تابه همراه مقداری آب سرخ کنید. در ادامه سبزی را پاک کنید و با آب بشورید و با چاقو خرد کرده سپس در یک ظرف بریزید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

سوسیس و سبزی خرد شده را در یک کاسه بریزید و به آن ادویه های موردنیاز را اضافه کنید سپس ماست و ففل دلمه خرد شده را نیز بیفزایید و با قاشق مواد را خوب هم بزنید. تخم مرغ را بشکنید و همراه پنیر پیتزا و آب به مواد اضافه کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد

در ادامه آرد را در یک کاسه الک کنید و به آن بکینگ پودر بیفزایید سپس مواد را به مواد ترکیب شده اضافه نموده و هم بزنید. اگر مواد خیلی سفت بود مقداری آب اضافه کنید تا یک غلظت مناسب داشته باشد.

مرحله چهارم: سرخ کردن کوکو

در این مرحله در یک تابه روغن بریزید سپس آن را روی گاز قرار دهید تا روغن داغ شود و در ادامه از مواد کوکو داخل تابه بریزید و صبر کنید تا یک طرف آن بپزد و طلایی شود سپس آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز طلایی و سرخ شود بعد از پخت آن را در ظرف سرو بریزید و به اندازه های دلخواه برش بزنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه کوکو پیتزایی

  1. در تهیه این مدل از کوکو شما می توانید به جای آرد از چند عدد سیب زمینی نیز استفاده کنید.
  2. از قارچ و ذرت یا هر ماده دلخوا دیگری که در تهیه پیتزا از آن استفاده می شود در تهیه این کوکو نیز می توانید استفاده کنید.
  3. برای خرد کردن و ترکیب کردن مواد از غذاساز نیز می توانید استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: