بستنی شکلاتی یکی از طعم های محبوب و پرطرفدار بستنی است که شما می توانید با استفاده از یک روش متفاوت آن را در خانه به راحت ترین شکل و بدون استفاده از ثعلب تهیه کنید. با استفاده از این دستور شما 12 اسکوپ بستنی خواهید داشت. در تهیه این بستین از شیر نیز استفاده نمی شود و در تهیه آن از موز، شکلات، بیسکوییت و سایر مواد استفاده می شود. از این بستنی برای پذیرایی در جشن ها و مهمانی های خود به خصوص در فصل های گرم سال نیز می توانید استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی شکلاتی

موز3 عدد
شکلات100 گرم
خامه صبحانه200 گرم
بادام زمینیمقداری
بیسکوییت مادر1 بسته

طرز تهیه بستنی شکلاتی

مرحله اول: یخ زدن موز و مخلوط کردن مواد

ابتدا موز ها را پوست کرده و با چاقو حلقه ای خرد کنید و در یک کیسه فریزر بریزید و درب آن را ببندید و به مدت 3 ساعت در فریزر قرار دهید. بعد از 3 ساعت موز ها را در مخلوط کن بریزید و به آن خامه را اضافه کنید و مقداری مواد را مخلوط کنید.

مرحله دوم: قرار دادن در فریزر

در این مرحله شکلات و بیسکوییت را همراه بادام زمینی به مواد بیفزایید و مخلوط کن را روشن کنید تا تمام مواد به خوبی با هم ترکیب شوند. در ادامه مواد را از مخلوط کن در یک ظرف بریزید و به مدت 3 ساعت در فریزر قرار دهید تا سفت شود.

مرحله سوم: تهیه بستنی شکلاتی

وقتی بستنی را از فریزر خارج کردید می توانید آن را اسکوپ زده و در ظرف سرو ریخته و با ترافل های شکلاتی یا رنگی تزیین و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی شکلاتی

  1. برای تزیین روی این بستنی می توانید از سس شکلات یا کارامل به همراه مغزیجات استفاده کنید.
  2. به جای بیسکوییت مادر از بیسکوییت های دیگر نیز می توانید استفاده کنید.
  3. توجه داشته باشید که موز ها نباید بیشتر از مدت زمان گفته شده در فریزر بماند چون باعث می شود بافت نرم خود را از دست بدهد.
  4. اگر به بادام زمینی حساسیت دارید یا از آن خوشتان نمی آید می توانید آن را حذف کنید.
  5. اگر از شکلات تلخ استفاده می کنید می توانید برای اینکه بستنی شما مقداری شیرینی تر شود از 2 قاشق غذا خوری عسل استفاده کنید.
3/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: