بستنی کاراملی یکی از بستنی های متفاوت و خوشمزه است که شما می توایند آن را در خانه تهیه و از خوردن آن لذت ببرید. وقتی بستنی را در خانه تهیه می کنید دیگر نگران داشتن مواد نگهدارنده در آن نخواهید بود و با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی کاراملی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی کاراملی

شکر1 لیوان
کره30 گرم
خامه صبحانه200 گرم
شیر4 لیوان
نسکافه فوری1 عدد
ثعلب1/2 ق چای خوری
شکر1 ق غذا خوری برای ترکیب با ثعلب

طرز تهیه بستنی کاراملی

مرحله اول: کاراملی شدن شکر

شکر را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آرام آرام ذوب شود. توجه داشته باشید که نیازی به هم زدن نیست و هر چند دقیقه یک بار مقداری قابلمه را حرکت دهید تا تمام شکر ها به خوبی ذوب شوند. وقتی شکر ها به خوبی کاراملی و ذوب شد و قهوه ای رنگ شد کره و خامه را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سایر مواد

بعد از اضافه کردن خامه و کره ممکن است مقداری مواد سفت شود که طبیعی است و باید مقداری هم بزنید تا خوب شود. شیر را در یک قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: هم زدن مواد

یک قاشق غذا خوری ثعلب را با شکر ترکیب کرده و به مواد بستنی اضافه کنید. به مدت 30 الی 40 دقیقه مواد را به طور مداوم با حرارت ملایم هم بزنید تا کمی غلیظ شود سپس از روی حرارت برداشته و صبر کنید تا هم دمای محیط شود. سپس آن را دبه مدت 2 الی 3 ساعت در فریزر قرار دهید و بعد خارج کرده و هم بزنید. این کار را 4 الی 5 بار انجام دهید تا بافت بستنی شما شبیه به بستنی آب شده بشود.

مرحله چهارم: تهیه بستنی

در این مرحله بستنی را چند ساعت در فریزر قرار دهید تا به طور کامل سفت شود. بعد از تهیه می توانید با اسکوپ بستنی را برداشته و در ظرف سرو بریزید و به شکل دلخواه تزیین کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی کاراملی

  1. بهتر است از شیر پر چرب یا شیر محلی تازه استفاده کنید تا بستنی خوشمزه تری داشته باشید.
  2. بهتر است قبل از اضافه کردن خامه و کره به شکر مقداری کره و خامه را روی بخار کتری بنماری کنید سپس اضافه کنید.
  3. اضافه کردن نسکافه اختیاری است و می توانید آن را از دستور حذف کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: