پوآچا پنیری یک نان خوشمزه ترکیه ای است که می توانید از آن در وعده صبحانه استفاده کنید. این نان مغزدار بوده و در وسط آن از پنیر به همراه سایر مواد استفاده شده است. امروز در آشمزی طرز تهیه پوآچا پنیری را به شما آمزوش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پوآچا پنیری

خمیر مایه1 و 1/2 ق غذا خوری
آب ولرم1 لیوان سر خالی
شیر ولرم1 لیوان سر خالی
سفیده تخم مرغ2 عدد
روغن مایع1 لیوان سر خالی
آرد6 لیوان
نمک1 ق چای خوری
زرده تخم مرغ برای رومال2 عدد
پنیر، زیتون و جعفریبه میزان لازم
زعفران برای رومالمقداری
کنجد و تخم خرفهبرای تزیین روی نان

طرز تهیه پوآچا پنیری

مرحله اول: تهیه خمیر

ابتدا خمیر مایه را در یک کاسه بریزید و به آن شکر و اب ولرم اضافه کنید و با قاشق هم بزنید. سپس شیر ولرم و روغن را نیز اضافه کنید. نمک و سفیده تخم مرغ را نیز اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شوند. آرد را کم کم اضافه کنید و هم بزنید. آرد را تا جایی که یک خمیر منسجم حاصل شود و به دست نچسبد اضافه کنید.

مرحله دوم: استراحت دادن به خمیر و تهیه مواد میانی

به مدت 10 دقیقه خمیر را با دست ورز دهید سپس در یک کاسه قرار دهید و روی آن سلفون و یک پارچه بکشید و به مدت یک ساعت در دمای محیط به ان استراحت دهید. بعد از گذشت یک ساعت پف خمیر را با استفاده از دست خود بگیرید. خمیر را به چونه های مساوی تقسیم کنید و آن ها را پهن کنید. پنیر را له کنید و به آن زیتون خرد شده اضافه کنید سپس جعفری خرد شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید. این ترکیب را در وسط چون ها بریزید و خمیر را جمع کنید.

مرحله سوم: پخت نان در فر

در سینی فر یک کاغذ روغنی قرار دهید و خمیر ها را در آن بچینید سپس زرده و زعفران را با هم ترکیب کرده و روی خمیر ها رومال کنید. کنجد و تخم خرفه را نیز روی نان ها بریزید و آن را در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه به مدت 15 الی 20 دقیقه بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه پوآچا پنیری

  1. اگر از تستر یا فر برقی استفاده می کنید دما باید روی 185 درجه باشد و به مدت 25 دقیقه بپزد.
  2. کنجد و خرفه قابل حذف است و استفاده از آن سلیقه ای می باشد.
  3. زیتون و جعفری قابل حذف است و می توانید برای مواد میانی فقط از پنیر استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: