دسر شکلاتی یکی از دسر های بسیار خوشمزه و ساده هستند که شما می توانید خیلی راحت این دسر خوشمزه را برای مهمانی ها تهیه کنید و از طعم بی نظیر این دسر لذت ببرید. این دسر شکلاتی خوشمزه با پودر کاکائو شکلات تخته ای تهیه می شود و برای تعادل در طعم و مزه ها بهتر است از شکلات تلخ استفاده شود و برای این که دسر به صورت قالبی باشد باید از پودر ژلاتین استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیر3 لیوان
شکر2/3 پیمانه
شکلات تخته ای120 گرم
پودر کاکائو2 ق غذا خوری
پودر ژلاتین2 ق غذا خوری

طرز تهیه دسر شکلاتی خوشمزه با پودر کاکائو

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید شیر را داخل قابلمه بریزید و شکر را اضافه کنید و هم بزنید و بعد پودر کاکائو و پودر ژلاتین را اضافه کنید و مواد با همزن دستی هم بزنید تا صاف شود و گلوله نشود و اگر احساس کردید گلوله شد می توانید از یک صافی رد کنید.

مرحله دوم: غلیظ شدن مواد

در ادامه باید قابلمه را روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا کمی گرم شودو بعد شکلات تلخ خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید و روی حرارت ملایم هم بزنید بعد تا شروع کرد به جوشیدن از روی حرارت بردارید و صبر کنید هم دمای محیط شود.

مرحله سوم: تهیه دسر شکلاتی

در ادامه باید کف قالب مورد نظر را کمی چرب کنید تا دسر راحت تر خارج شود و بعد مایه دسر را داخل قالب بریزید و برای 3 ساعت در یخچال قرار دهید و زمان دهید تا خودش را بگیرد و زمانی که خودش را گرفت باید اطراف دسر را با دست آزاد کنید و روی دیس مرطوب برگردانید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه دسر شکلاتی

  1. می توانید مواد را داخل کاسه یک ظرف های تک نفره بریزید و سرو کنید.
  2. برای تزیین می توانید از پودر کاکائو الک شده استفاده کنید و یا می توانید از کمی شکلات خرد شده استفاده کنید.
  3. می توانید این دسر را از شب قبل تهیه کنید و در یخچال قرار دهید.
4.5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: