اشترودل مرغ یکی از غذا های نو و طرفدار است که امروزه در بین بچه ها و حتی بزرگسالان بسیار طرفدار دارد. اشترودل مرغ به دلیل نو بودن یک غذای فاتزی نیز محسوب می شود. اشترودل یک غذای اتریشی است که در قرن هجدهم در امپراتوری هابسبورگ رایج شد که این غذا در واقع از ورقه نازکی از خمیر پخته می شود و به شکل لوله در آورده شده و درون آن را با شکلات یا انواع مربا ها وتنقلات شیرین و حتی شور پر می کنند اما شما می توانید آن را با سوسیس یا مرغ و انواع گوشت های دیگر نیز ترکیب کنید. اشترودل همچنین یکی از غذا های رایج در اتریش و آلمان و حتی اروپای مرکزی است. امروز در آشمزی طرز تهیه اشترودل مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه اشترودل مرغ

آرد2 پیمانه
مخمر یا خمیر مایه فوری1 ق غذاخوری
شکر1 ق غذاخوری
آب یا شیر1 پیمانه
زرده تخم مرغ1 عدد
پیاز1 عدد
مرغبه مقدار دلخواه
فلفل دلمه1/2 عدد
رب گوجه1 ق غذاخوری
فلفل سیاه، نمک و فلفل قرمزبه مقدار لازم
پونه کوهی یا آویشنبه مقدار لازم
قارچ5 عدد

مراحل طرز تهیه اشترودل مرغ

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

ابتدا باید شیر را ولرم کرده و داخل یک کاسه بریزید و خمیر مایه را به همراه شکر اضافه کنید و هم بزنید و برای 10 دقیقه صبر کنید تا خمیر عمل بیاید و پف کند و بعد تخم مرغ را به همراه روغن داخل یک کاسه ریخته و هم بزنید و خمیر مایه عمل آمده را نیز اضافه کنید و در انتها آرد و نمک الک شده را کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر یکدست شود و بعد خمیر را به شکل توپ در بیاورید و داخل کاسه قرار دهید و برای 2 ساعت در دمای محیط قرار داده تا حجم آن دو برابر شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد اشترودل مرغ

زمانی که خمیر استراحت می کند شما می توانید مواد میانی اشترودل را تهیه کنید. مواد داخل اشترودل کاملا سلیقه ای هست و مواد قابل حذف و اضافه هستند. برای مثال ما از مواد گفته شده در بالا استفاده می کنیم به این صورت که فلفل دلمه ای ها را شسته و ریز خرد می کنیم. قارچ را نیز ورقه ای خرد کرده سپس پیاز را پوست کنده و خرد می کنیم و در تابه حاوی روغن ریخته و کمی تفت می دهیم فلفل دلمه ای را نیز اضافه کرده و تفت مدهیم؛ نمک و فلفل را نیز به مواد اضافه می کنیم. رب گوجه را نیز اضافه کرده و هم بزنید تا به طور کامل با مواد ترکیب شود. مواد را بزارید کمی سرد شود و بعد خمیر آماده شده را روی یک ظرف مناسب گذاشته و با وردنه پهن کنید و از هر طرف راست و چپ آن به انداره 5 سانت مورب برش دهید و با قاشق از مواد تهیه شده در آن بریزید تا همه جا پخش شود.

مرحله سوم: پخت اشترودل در فر و تستر

فر گازی را از قبل روشن کرده تا گرم شود. دمای فر را روی 180 درجه سانتی گراد قرار دهید سپس روی اشتردل ها را با زرده و زعفران رومال کنید و کمی سیاه دانه یا کنجد روی آن بپاشید و به مدت 35 دقیقه بزارید در فر بپزد. اگر از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما را روی 160 درجه و حدودا 35 دقیقه قرار دهید.

فوت و فن های طرز تهیه اشترودل مرغ

  1. زرده تخم مرغ قابل حذف می باشد و می توانید آن را از مواد لازم حذف کنید ولی استفاده از آن باعث ترد و پفکی تر شدن می شود.
  2. رومال نیز قابل حذف است اما باعث خوش خوراک تر شدن اشترودل شما می شود.
  3. این اشتردول خوشمزه را می توانید با انواع سس ها میل کنید ولی با سس کچاپ طعم دلپذیر تری دارد.

Rate this post

دسته بندی شده در: