کوبیده مرغ یکی از غذا های مجلسی و خوشمزه است و برای کسانی که محدودیت مصرف گوشت قرمز دارند بسیار مناسب است. کباب کوبیده مرغ را می توانید به عنوان یک غذای نیمه آماده در فریزر نگهداری کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کوبیده مرغ تابه ای مجلسی و خوشمزه جذاب را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه کباب کوبیده مرغ تابه ای:

پیاز1 عدد
سینه و ران مرغ400 گرم
نمک و فلفلبه میزان لازم
زعفران دم شدهبه میزان لازم
سیر2 حبه
کرهبه میزان لازم

طرز تهیه کوبیده مرغ خانگی در ماهیتابه:

مرحله اول آماده سازی مرغ:

سینه و ران مرغ را شسته و بدون استخوان کنید تا مرغ فیله شود، در تهیه کوبیده مرغ بهتر است از مخلوط سینه و ران استفاده کنید تا کوبیده شما خشک نشود و چربی کافی را داشته باشد.حالا پیاز و سیر را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و یا می توانید به همراه مرغ داخل غذاساز یا چرخ گوشت ریخته و خوب مواد را میکس کنید.

مرحله دوم افزودن چاشنی:

در این مرحله زعفران دم شده را به همراه نمک و فلفل به گوشت افزوده و خوب ورز می دهید و مواد آماده شده را 1 ساعت در یخچال استراحت می دهید.

مرحله سوم طبخ کوبیده مرغ(روش اول روی زغال):

مرغ را به اندازه یک نارنگی درشت تقریبا 80 گرم برداشته و به سیخ بزنید و برای سهولت کار یک کاسه آب هم کنار دست خود قرار دهید تا بتوانید مواد را راحت تر به سیخ بکشید. حالا کباب آماده شده را روی منقل که زغال های آن کاملا سرخ شده اند گذاشته و کباب را بپزید.

مرحله چهارم طبخ کوبیده مرغ تابه ای با سیخ چوبی:

اگر به سیخ کشیدن گوشت برایتان مقدور نبود بهتر است مواد آماده شده را بین دو پلاستیک به شکل کباب در بیاورید و با یک چاقو خط هایی روی مواد بیندازید تا شبیه به لقمه های کباب کوبیده شود. حالا تابه ای را روی حرارت بگذارید و داخل آن کره بریزید. حالا کباب را به کمک پلاستک داخل تابه بگذارید و اجازه دهید تا خودش را بگیرد مغز پخت و کمی طلایی شود.

مرحله چهارم سرو کوبیده مرغ:

حالا کباب ها را داخل سینی زیبایی کشیده و در کنار برنج کته ایرانی سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کوبیده مرغ رستورانی:

  1. مواد کوبیده باید کاملا منسجم و یکدست باشد که با ورز دادن و استراحت حاصل می شود.
  2. کوبیده را بعد از اینکه بین دو پلاستیک باز کردید می توانید فریزری کنید.
  3. می توانید از مقداری فلفل دلمه قرمز و جعفری ساطوری هم داخل کباب استفاده کنید، که ظاهر زیبایی به کباب شما می دهد.
4/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: