دونات مرغ یکی از دونات های پرطرفدار است که شما می توانید از آن به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی استفاده کنید. این غذا تقریبا شبیه ناگت است و زمانی که شما تایم کافی ندارید می توانید این دونات ها از قبل تهیه کنید و در فریزر نگه داری کنید و هنگام پخت آن را خارج کنید و با کمی روغن سرخ کنید. این دونات ها را می توانید در نان باگت گذاشته و همراه خیارشور و گوجه میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه دونات مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دونات مرغ

سینه مرغ1 عدد
سیب زمینی1 عدد
فلفل دلمه ای1/2 عدد
پیاز1 عدد
سیر4 حبه
نمک و فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
پنیر پیتزا2/3 پیمانه
سس خردل1 ق غذا خوری
پودر نان یا سوخاری3 ق غذا خوری
آرد سفید1/2 پیمانه

طرز تهیه دونات مرغ

مرحله اول: آماده کردن مواد

مرغ را پاک کنید و بشورید سپس در آبکش بریزید تا آب آن گرفته شود. سیب زمینی را در یک قابلمه بریزید و آب به آن اضافه کنید. قابلمه را روی شعله بزارید تا سیب زمینی آب پز شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد در غذاساز

مرغ را در غذاساز بریزید و مخلوط کنید. سپس مواد را از غذا ساز در داخل یک ظرف بریزید. مقداری از مواد را دوباره در غذاساز بریزید و سیب زمینی آب پز را پوست کنید و از وسط نصف کنید سپس به غذاساز اضافه کنید. پیاز را نیز پوست کنید و از وسط نصف کنید در ادامه به غذاساز اضافه کنید و غذاساز را روشن کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد دیگر

آرد سوخاری و پنیر پیتزا را اضافه کنید. فلفل دلمه ای را بشورید و به غذاساز اضافه کنید. ادویه های لازم را اضافه کنید. سیر را پوست کنید و به غذاساز اضافه کنید. مواد را از غذاساز به ظرفی که باقی مرغ های خرد شده در آن بود اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد

آرد را به مواد اضافه کنید و توجه داشته باشید که مقدار آرد زیاد نباشد چون هر چقدر آرد کمتر باشد دونات های شما خوشمزه تر می شود. روی یک سینی را آرد پاشی کنید و مواد را داخل قیف بریزید. از مواد داخل قیف به صورت دایره و دونات مانند روی سینی بریزید و دوباره روی آن را آرد پاشی کنید و سینی را در فریزر قرار دهید.

مرحله پنجم: سرخ کردن دونات ها

بعد از مدتی دونات ها را از یخچال خارج کنید. در تابه روغن بریزید و بزارید روغن داغ شود. تخم مرغ را با کمی نمک مخلوط کنید و هم بزنید. ابتدا دونات ها را در تخم مرغ آغشته کنید سپس دونات ها را در پودر سوخاری بریزید. دونات ها را در تابه بریزید و سرخ کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دونات مرغ

  1. از ادویه کاری نیز می توانید در کتار ادویه های دیگر استفاده کنید.
  2. اگر شکل دادن دونات ها سخت بود و نتوانستید شکل دهید چند ساعت داخل یخچال استراحت دهید تا آرد رطوبت مواد را بگیرد و کمی سفت شود.
  3. به جای سس خردل می توانید از سس کچاپ نیز استفاده کنید ولی ترجیحا از سس خردل استفاده کنید بهتر است.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: