همراه شما عزیزان هستیم با آموزش لازانیا با دستور تهیه متفاوت. لازانیا را معمولا با سس گوشت و یا مرغ و قارچ و به صورت ربی آماده میکنند. اما پیشنهاد سرآشپز آشمزی برای شما عزیزان این است که همراه با سس بشامل ویژه و مرغ و اسفناج لازانیا را آماده کنید تا شاید به این روش بتوانید اسفناج که یک سبزی پر خاصیت و مفید برای کودکان در حال رشد می باشد را به کودکان بدهید تا نوش جان کنند. لازانیا به همراه مرغ و اسفناج یک ترکیب عالی می باشد و میتوانید آن را به سادگی و خیلی راحت و آسان تهیه کنید و به عنوان وعده ی اصلی غذایی در نظر بگیرید. همراه ما باشید برای دستور تهیه لازانیا مرغ و اسفناج با سس بشامل در آشمزی.

مواد لازم برای تهیه لازانیا مرغ و اسفناج با سس بشامل

لازانیا۱ بسته
سینه مرغ۱ عدد
پیاز۲ عدد
اسفناج۵۰۰ گرم
خامه صبحانه۱ پاکت
پنیر پیتزا۳۰۰ گرم
آرد۲ لیوان
کره۱۰۰ گرم
شیر۱ لیوان
نمک فلفل آویشن برگ بوبه میزان لازم
آب جوشیده داغبه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم

طرز تهیه لازانیا مرغ و اسفناج با سس بشامل

مرحله اول: مرغ

در یک قابلمه ۱ عدد پیاز را خرد کرده و روغن بریزید و سپس روی حرارت گذاشته و تفت دهید. سپس مرغ را به همراه ۱ قاشق چایخوری از ادویه و ۱ عدد برگ بو را اضافه کنید و تفت دهید. به میزان ۲ لیوان آب اضافه کرده و زیر شعله را کم کنید تا مرغ به مدت ۴۰-۵۰ دقیقه بپزد.

مرحله دوم: اسفناج

اسفناج را پاک کرده و خوب چند مرتبه بشوئید. سپس خرد کرده و در تابه روی حرارت متوسط قرار دهید تا اسفناج بخار پز شود. برای اینکه اسفناج خوشبو بپزد یک عدد پیاز را خرد کرده و به اسفناج اضافه کنید و تفت دهید و سپس از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: سس بشامل

در یک تابه آرد را تفت دهید و سپس شیر و کره و ادویه ها را اضافه کنید و سپس بعد از کمی هم زدن سس را از روی حرارت برداشته و خامه را اضافه کنید تا سس خامه ای آماده شود.

مرحله چهارم: لازانیا مرغ و اسفناج با سس بشامل

قبل از شروع این مرحله فر را با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود و سپس لازانیا را در آب جوش زده و در دیس که کمی چرب کرده اید بچینید. سپس مرغ ریش ریش شده و اسفناج و سس خامه ای و در آخر پنیر پیتزا را بریزید و سپس تکرار مرحله کنید و لا به لا بچینید تا دیس پر شود. در آخر دیس را در فر گذاشته و به مدت ۳۰ دقیقه زمان دهید تا لازانیا مرغ و اسفناج با سس بشامل آماده سرو شود.

مرحله پنجم: سرو لازانیا مرغ و اسفناج با سس بشامل

در آخر بعد از آماده سازی لازانیا مرغ و اسفناج با سس بشامل می توانید در ظرف مورد نظر به همراه سس تند و سس دلخواه و نوشیدنی سرو کنید و نوش جان فرمائيد.

نکات طلایی در تهیه لازانیا مرغ و اسفناج با سس بشامل

  1. می توانید مرغ را به همراه ادویه های لازم مزه دار کنید و سپس آن را بپزید.
  2. اسفناج را باید حتما با پیاز داغ آماده کنید تا بوی آن گرفته شود.
  3. برای آماده سازی سس بشامل آرد را در حد اینکه بوی خامی اش گرفته شود تفت دهید.
  4. می توانید لازانیا را در آبجوش بزنید و از مواد در داخلش بریزید و رول کنید و سپس در دیس بچینید تا سرو راحتی را در آخر داشته باشید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: