رول بادمجان یکی از غذاهای خوشمزه و پر طرفدار است. به دلیل وجود بادمجان این غذا را می توان به عنوان یکی از انتخاب های میز مزه و یا سینی فینگر فود قرار داد. رول مرغ و بادمجان پیش غذایی خوشمزه و زیبا است که هم از طعم و هم از پخت آن لذت می برید، می تواند تنوع غذایی خوبی باشد فقط کافی است یکبار این پیش غذای خوشمزه را تست کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه رول مرغ و بادمجان سوخاری با پنیر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه رول مرغ و بادمجان:

بادمجان3 عدد
پنیر خامه ای3 قاشق غذا خوری
پنیر گرویر1 قاشق غذا خوری
پنیر چدار100 گرم
سینه مرغ1 عدد
ریحان تازه خرد شده2 قاشق غذا خوری
تخم مرغ2 عدد
پودر سوخاریبه میزان لازم
نمک، فلفلبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه رول مرغ و بادمجان سوخاری با پنیر:

مرحله اول آماده سازی بادمجان:

ابتدا بادمجان ها را پوست کنده و برش های طولی بسیار نازکی می کنیم و به مدت 30 دقیقه در آب و نمک قرار می دهیم. بعد از گذشت این زمان بادمجان ها را آبکش کرده و داخل روغن دو سمت بادمجان ها را خوب سرخ می کنیم.

مرحله دوم آماده سازی مرغ:

مرغ را داخل آب جوش انداخته زمانی که رنگ آن عوض شد آبکشی کرده و دوباره داخل آب و نمک فراوان می گذاریم تا به خوبی مغز پخت شوند و بعد از پخت مرغ را به قطعات بسیار ریز برش می دهیم.

مرحله سوم آماده سازی مواد میانی:

داخل ظرف مناسبی مرغ پخته و خرد شده، ریحان، پنیر خامه ای، پنیر گرویر و پنیر چدار را مخلوط کرده و به آن نمک و فلفل هم می افزاییم.

مرحله چهارم تهیه رول مرغ وبادمجان:

بادمجان های سرخ شده را روی تخته کار می گذاریم و 1 قاشق از مواد میانی آماده شده را روی بادمجان گذاشته و از یک سمت شروع به رول کردن می کنیم .

مرحله پنجم سو خاری کردن رول بادمجان:

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای ریخته و به آن نمک و فلفل می افزاییم حالا رول های آماده شده را داخل تخم مرغ و بعد پودر سوخاری زده و داخل روغن داغ سرخ می کنیم. بعد از اینکه خوب برشته شدند روی دستمال روغن گیر گذاشته تا روغن اضافی آن خارج شود و بعد سرو می کنیم نوش جان.

نکات و فوت و فن تهیه رول بادمجان:

  1. مرحله سو خاری کردن رول ها کاملا سلیقه ای است و می توان رول ها را سرد سرو کرد.
  2. می توانید ا قاشق غذا خوری پنیر پارمزان را جایگزین پنیر گرویر کنید.
  3. رول ها را با سبزی و گوجه های گیلاسی می توانید تزئین کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: