کیک هویج و دارچین یکی از خوشمزه ترین کیک ها در سراسر جهان می باشد. از هویج در قرون وسطی در کیک های شیرین استفاده میکردند. در آن دوران شیرین کنندها نسبتا گران و کمیاب بودند ولی هویج نسبت به شیرین کنندهای دیگر ارزانتر بود و جزو چغندرها بود و راحتتر بدست می آمد. در مورد تاریخ دقیق پیدایش کیک هویج روایات متفاوتی وجود دارد. اولین بار در سال ۱۸۲۷ میلادی مجله آشپزی فرانسوی در انگلستان دستور پخت کیک هویج و گردو را در انگلستان منتشر شد. از طرفی در سوییس هم اطلاعاتی وجود دارد که در قرن ۱۹ این دستور کیک بوده است چرا که در سوییس کیک هویج یکی از کیک های پرطرفدار می باشد. ما قبلا در آشمزی کیک اسفنجی و کیک شربتی را به شما آموزش دادیم و امروز یک کیک هویج و دارچین عالی را با هم یاد می گیریم.

مواد لازم برای تهیه کیک هویج و دارچین

هویج2 پیمانه
آرد2 پیمانه
تخم مرغ4 عدد
دارچین2 ق غذا خوری
روغن1 و 1/4 پیمانه
جوز هندی1/2 ق چای خوری
شکر1 پیمانه
جوش شیرین1 ق چای خوری
بیکینگ پودر1.5 ق مربا خوری
وانیل1/2 ق چای خوری
نمک1 پنس

طرز تهیه کیک هویج و دارچین

مرحله اول ( آماده سازی مواد )

همه مواد را از چند ساعت قبل از یخچال خارج کرده تا هم دمای محیط شود.

هویج را شسته و پوست بکنید و ریز رنده بزنید.

آرد را 3 بار الک کرده تا هوا بخورد.

فر را با دمای 180 درجه از قبل گرم کنید.

مرحله دوم ( زدن تخم مرغ )

تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل با تندترین دور همزن خوب بزنید تا کشدار و سفید رنگ شود سپس روغن مایع را اضافه می کنیم و یک دقیقه دیگر نیز هم می زنیم.

مرحله دوم ( اضافه کردن آرد )

آرد را به همراه دارچین و جوش شیرین و بیکینگ پودر و نمک و جوز هندی به تخم مرغ ها اضافه می کنید و خوب با لیسک به صورت دورانی از یک جهت هم بزنید سپس هویج را اضافه کرده و دوباره با لیسک هم می زنیم.

مرحله آخر

داخل قالب 20 سانتی را کاغذ روغنی بیندازید و چرب کنید سپس مایه کیک را داخل قالب ریخته و چند بار به سطح بکوبید تا هوای آن خارج گردد، سپس داخل فر از قبل گرم شده بمدت 45 دقیقه قرار دهید بعد از اینکه نیم ساعت از پخت گذشت با خلال دندان چک کنید اگر تمیز درآمد برای 2 دقیقه گریل را روشن می کنیم تا سطح کیک نیز پخته شود پس از اتمام پخت از قالب خارج می کنیم. این کیک خوشمزه را می توان با کرم چیز فراستینگ کاور کنید و یا بصورت ساده همراه با چای میل کنید.

نکات و فوت و فن های کیک هویج و دارچین

  • می توانید 1/2 پیمانه گردو خرد شده به دستور اضافه کنید.
  • زمان پخت تقریبی می باشد با توجه به دمای فر، خود کیک را بعد از گذشت نیم ساعت چک کنید.
  • برای چرب کردن قالب تمام دیواره های قالب را چرب نکنید زیرا باعث می شود کیک خوب پف نکند.
  • برای اینکه کیک از قالب به راحتی در بیاد به آن روغن جدا کننده بزنید.
4.6/5 - (20 امتیاز)

دسته بندی شده در: