تافی کاراملی یک نوع شکلات محسوب می شود که شما ممکن است از شکلات فروشی و مغازه های دیگر تهیه و نوش جان کنید اما ممکن است که فکر کنید این نوع از شکلات فقط در کارخانه شکلات سازی قابل تهیه است و در خانه نمی توان تهیه کرد اما باید گفت شما با چند نوع مواد در دسترس می توانید این تافی را در خانه با روشی آسان تهیه کنید. این شکلات در بین کودکان طرفداران زیادی دارد و می تواند تهیه آن برای آن ها جذاب باشد. از این نوع شکلات می توانید در خانه به جای قند برای صرف چای نیز استفاده کنید. بعد از خوردن این نوع تافی باید مانند شکلات های دیگر نیز دندان خود را مسواک بزنید تا به مینای آن نچسبد. امروز در آشمزی طرز تهیه تافی کاراملی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه تافی کاراملی

شکر200 گرم
خامه قنادی100 میلی لیتر
کره20 گرم

طرز تهیه تافی کاراملی

مرحله اول: تفت دادن و کاراملی شدن شکر

در یک تابه شکر را بریزید و آن را روی گاز با دمای متوسط قرار دهید و به طور مداوم با کفگیر هم بزنید تا نسوزد و کاراملی شود. وقتی رنگ شکر تغییر کرد و حالت کاراملی به خود گرفت خامه قنادی را اضافه کنید و باز هم بزنید بعد از چند دقیقه یک تکه کوچک از مواد را در آب سرد بریزید و درآورید و اگر حالت چسبنده و شکل گرفته داشت یعنی مواد تقریبا آماده اضافه کردن کره است.

مرحله دوم: اضافه کردن کره

کره را به تابه اضافه کنید و دوباره هم بزنید. بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید و کمی صبر کنید. سپس مواد تافی را در یک قالب که در آن کاغذ روغنی پهن کرده اید بریزید و یکبار کل ظرف را تکان دهید تا حباب درآن باقی نماند.

مرحله سوم: گذاشتن تافی در یخچال

قالب تافی را به مدت 45 دقیقه در یخچال قرار دهید تا به طور کامل سفت شود بعد از گذشت این زمان قالب را از یخچال خارج کنید و تافی را از کاغذ روغنی جدا کنید و با چاقو به شکل مربع یا لوزی یا هر مدل دلخواه برش بزنید. سپس در ظرف سرو بچینید.

فوت و فن های طرز تهیه تافی کاراملی

  1. برای تهیه تافی می توانید در مرحله ای که مواد را از روی گاز برداشتید مقداری پسته خرد شده یا هر نوع مغزیجات خرد شده اضافه کنید و سپس مواد را در قالب بریزید.
  2. برای تزیین تافی می توانید از پودر های مختلف یا ترافل های رنگی نیز استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: