کیک پنبه ای همان طور که از اسم این کیک پیداست این کیک بسیار بافت لطیف و نرمی دارد و مانند کیک اسفنجی مناسب خامه کشی و یا کیک های تولد می باشد برای داشتن یک کیک پنبه ای خوشمزه حتما مواد را از 1 ساعت قبل از یخچال خارج کرده تا به دمای محیط برسد. این کیک هم در فر و هم در قابلمه قابل پخت می باشد. ما قبلا کیک باقلوایی و کیک یک تخم مرغی را به شما آموزش دادیم. امروز یک کیک پنبه ای ژاپنی عالی را با هم یاد می گیریم.

مواد لازم برای تهیه کیک پنبه ای

تخم مرغ4 عدد
شکر2 پیمانه
کره50 گرم
شیر1 پیمانه
آرد سفید2 پیمانه
وانیل1 ق چای خوری
بیکینگ پودر2 ق چای خوری
نمکنوک ق چای خوری

طرز تهیه کیک پنبه ای

مرحله اول ( آماده سازی مواد )

تخم مرغ را از قبل در دمای محیط گذاشته و فر را در دمای 170 درجه بمدت 15 دقیقه می گذاریم تا گرم شود. این کیک بسیار حساس بوده و تمام مواد باید کنارتان باشد نباید زمان را از دست بدهید زیرا پف کیک که همان حباب کشدار تخم مرغ است می خوابد و کیک پف نمی کند.

قالب به قطر 18 یا 20 سانت را با روغن، جدا کننده خوب چرب کرده و آرد پاشی کنید و داخل یخچال بگذارید.

آرد و بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کرده و سه بار الک کنید.

مرحله دوم (همزدن تخم مرغ )

تخم مرغ ها را با وانیل بمدت 5 دقیقه خوب با همزن برنید تا کشدار شود و پف کند سپس شکر را اضافه می کنیم و دوباره برای چند دقیقه دیگر هم می زنیم اصلا بین همزدن وقفه نیندازید.

مرحله سوم ( کره و شیر )

کره و شیر را روی حرارت گذاشته تا کره ذوب شود اصلا نباید شیر بجوشد در حدی که کره آب شود کافی می باشد.

مرحله چهارم ( پخت کیک )

آرد را به مخلوط تخم مرغ ها اضافه کرده و با کند ترین دور همزن فقط بمدت 1 دقیقه هم بزنید بیشتر از 1 دقیقه نشود زیرا پف کیک می خوابد سپس مخلوط شیر و کره را اضافه می کنیم چند ثانیه با همزن خاموش مخلوط می کنیم سپس قالب را از یخچال خارج کرده مواد کیک را داخلش می ریزیم و دو بار قالب کیک را به سطحی صاف می کوبیم تا هوای آن خارج شود سپس داخل فر بمدت 45 دقیقه قرار دهید. بعد از پخت نیم ساعت کیک را چک کنید در آخر از قالب خارج کرده و با خامه قنادی و یا بصورت ساده همراه با چای میل نمایید.

نوش جان

نکات و فوت فن های کیک پنبه ای

  • در قالب میان دهی نیز می توان این کیک را پخت.
  • به هیج عنوان در زمان پخت با چنگال و یا خلال دندان به سطح کیک نمی زنیم.
  • برای خوش رنگ شدن کیک می توان مقداری زعفران غلیظ با مایه کیک اضافه کرد.

4.4/5 - (108 امتیاز)

دسته بندی شده در: