سالاد سزار یکی از خوشمزه ترین سالادها می باشد که در اصل با ماهی آنچوی یا ماهی کولی درست می شود ولی بدلیل در دسترس نبودن این ماهی می توان با جایگزین کردن آن با سس ووسترشر یا (وچستر) طعم لذیدی به سالاد سزار داد. تاریخچه جالب این سالاد به سال 1924 بر می گردد زمانیخ که شخصی به نام کاردینی این سالاد را کشف کرد. سس سالاد سزار با زرده تخم مرغ می باشد که با مزاج ما ایرانی ها بدلیل استفاده خام آن، زیاد سازگار نیست. ما در این دستور یکی از خوشمزه ترین سالاد سزار به همراه سس عالی بهتون آموزش می دهیم با ما در آشمزی همراه باشید.

موا لازم برای تهیه سالاد سزار با مرغ گریل

سینه مرغ1 عدد
نان تست1 بسته
سیر4 حبه
سس ووسترشر1ق غذا خوری
سس خردل1 ق غذا خوری
کاهو1 عدد
روغن زیتوندو ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاه ، پودر سیربه مقدار لازم
کره100 گرم

مواد لازم برای تهیه سس سالاد سزار

روغن زیتون2/3 لیوان
سیر2 حبه
سس خردل1 ق غذا خوری
سس ووسترشر1 ق غذا خوری
سس مایونز1 ق غذا خوری
سرکه سفید1 ق غذا خوری
آبلیمو2 ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
پنیر پارمزان1 ق غذا خوری

طرز تهیه سس سالاد سزار

مرحله اول ( طرز تهیه سس سالاد سزار )

درون کاسه آبلیمو و سرکه و سس وستشیر و خردل و سس مایونز را به همراه نمک و فلفل سیاه و سیر رنده شده با همزن خوب مخلوط کنید. 2 دقیقه این مرحله طول می کشد. سپس روغن زیتون را قطره قطره اضافه کنید و شروع کنید به همزدن. اصلا در موقع اضافه کردن روغن همزن را خاموش نکنید تا سس خراب نشود تا جایی ادامه دهید تا سس غلیظ و سفت شود و در انتها پنیر پارمزان را اضافه می کنیم و سس را در یخچال قرار می دهیم تا خنک و سفت تر شود.

مرحله دوم ( مرنیت کردن مرغ )

ابتدا سینه فیله شده مرغ را به همراه سیر ورقه شده سس خردل و سس ووسترشر و نمک و فلفل خوب ماساژ می دهیم تا مزه دار شود و در ظرف دربسته بمدت 2 ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا سس ها خوب جذب مرغ شوند.

مرحل سوم ( آماده کردن نان تست )

دوره های قهوه ای نان تست را بگیرید ،کره را آب کنید به همراه سیر رنده شده و مقداری پودر سیر مخلوط کنید و با قلمو روی نان ها بکشید. سپس آنها را به قطعات مربع شکل برش دهید و در سینی فر بچیند و در دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید تا خوب برشته شود. می توان نان های تست را داخل تابه نیز تفت داد و طلایی کرد.

مرحله چهارم ( پخت مرغ )

سینه مرغ را روی تابه مخصوص گریل خوب سرخ کنید اگر تابه گریل در دسترس نداشتید می توانید از تابه معمولی استفاده کنید، سینه مرغ گریل شده را برش زده کاهو را خرد می کنیم داخل ظرف سرو می ریزیم و سپس نان های تست طلایی شده را به همراه سینه مرغ گریل شده روی کاهو قرار می دهیم و از سس سالاد رویش می ریزیم و با پنیر پارمزان تزئین می کنیم.

نوش جان

طرز تهیه سالاد سزار

نکات و فوت و فن های سالاد سزار با مرغ گریل

  • سس را می توان کمی غلیظ یا رقیق شده با آب یا آبلیمو استفاده کرد.
  • می توان در تهیه سس در مرحله اول یک عدد زرده تخم مرغ اضافه کنید.
  • بعد از فرم گرفتن سس دست از همزدن بکشید تا سس خراب نشود.
  • می توان سس را در مخلوط کن تهیه کنید.
  • بجای روغن زیتون از روغن کانولا نیز می توان استفاده کرد.
  • بهتر از کاهوی پیچ استفاده شود.
4.4/5 - (25 امتیاز)

دسته بندی شده در: