مربای توت سیاه یکی از انواع مربا ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید به راحتی این مربا را در فصل بهار و تابستان همزمان با رسیدن توت سیاه در حانه تهیه کنید. شما می توانید مربای توت سیاه را به صورت درسته تهیه کنید و یا می توانید به صورت پوره شده آماده کنید. این مربا بسیار شیرین و خوش طعم است. مقدار افزودن شکر بستگی به شیرینی توت ها دارد. توت سیاه برای کاهش وزن بسیار گزینه مناسبی می باشد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و کالری بسیار کمی دارد، توت سیاه به کاهش کلسترول خون نیز کمک می کند و باعث کاهش ابتلا به بیمارهای قلبی می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه مربای توت سیاه درختی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای توت سیاه خوشمزه:

توت سیاه1 پیمانه
شکر1 پیمانه
آب1.5 پیمانه

طرز تهیه مربای توت سیاه شیرین:

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید مربا را بشورید و تمیز کنید. توت ها را داخل یک لگن آب بریزید و چندین بار آبکش کنید و بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن کشیده شود. به دلخواه می توانید ساقه های توت را بگیرید و یا با ساقه مربا را تهیه کنید.

مرحله دوم: تهیه شربت

شکر و آب داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا به جوش بیاید و روی حرارت متوسط قرار دهید و بدون هم زدن بگذارید تا به جوش بیاید و شکر داخل آب حل شود. برای 10 دقیقه بگذارید شربت را روی حرارت قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه مربای توت سیاه

توت سیاه را به شربت در حال جوش اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شیرینی به خورد توت ها برود و کم کم به قوام برسد. برای تست به قوام رسیدن شربت مربا باید کمی از آن را داخل یک نعلبکی بریزید و در یخچال قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا خنک شود. اگر به راحتی حرکت نکرد یعنی شربت به قوام رسیده است. اجازه دهید شربت خنک شود و بعد داخل یک شیشه تمیز بریزید و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مربای توت سیاه خوشمزه و شیرین

  1. اگر شربت به قوام برسد نیازی به افزودن آبلیمو ندارد.
  2. به دلخواه می توانید کمی هل نیز اضافه کنید تا طعم مربا را فوق العاده کند.
  3. اگر شهد زیاد بود می توانید مقداریشو صاف کنید و با آن شربت توت سیاه تهیه کنید.
  4. مقدار شکر بستگی به شیرینی توت سیاه دارد و می توانید کم و زیاد کنید.
  5. برای 1 کیلو توت سیاه باید 700 گرم شکر بریزید.
5/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: