شیرینی اتریشی بی شک یکی از خوشمزه ترین شیرینی ها و گزینه مناسبی برای عید نوروز می باشد.کم شیرین بودن این شیرینی یکی از جنبه های مثبت این شیرینی است. همان طور که از اسم این شیرینی پیدا است؛ متعلق به کشور اتریش می باشد که به شکل های گوناگونی با تفاوت در نوع مواد تهیه می شود.بافت این شیرینی خیلی خیلی ترد و نرم می باشد. برای تزیین این شیرینی از شکلات و نارگیل و یا انواع پودر ها و ترافل ها هم می توانبد استفاده کنید. این شیرینی ماندگاری زیادی دارد و برای مدت طولانی تر می توانید آن را در فریزر نگهداری کنید به شرطی که کاملا روی آن را بپوشانید. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی اتریشی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی اتریشی

کره یا مارگارین100 گرم
پودر قند3 ق غذاخوری سر پر یا 40 گرم
زرده تخم مرغ2 عدد
وانیل1/2 ق چای خوری
اسانس پرتقالچند قطره
آرد سفید1 لیوان یا 125 گرم
شکلات تخته ایبرای تزیین به میزان دلخواه

مراحل لازم برای تهیه شیرینی اتریشی

مرحله اول: آماده کردن مواد شیرینی اتریشی

پودر قند و آرد را الک کنید. 2 عدد تخم مرغ شکسته و آن ها را از سفیده جدا کرده؛ برای تهیه این شیرینی از زرده تخم مرغ استفاده می شود. می توانید سفیده ها را در فریز به مدت 3 ماه نگه داری کنید و هر زمان لازم بود استفاده کنید. به جای اسانس می توانید چند قطره آب پرتقال را گرفته و استفاده کنید هر چند استفاده از پرتقال خیلی ضروری نیست و بدون استفاده از آن هم می شود. کره یا مارگارین را از قبل از یخچال در آورده و بگذارید نرم و هم دمای محیط شود. شکلات تخته ای را هم روی کتری دارای آب جوش قرار داده و بگذارید آب شود.

مرحله دوم: ترکیب و مخلوط کردن مواد شیرینی اتریشی

پودر قند و کره را در ظرفی ریخته و به مدت 3 دقیقه هم بزنید تا کاملات سفید و پوک شود. زرده ها و وانیل را اضافه کرده و 2 دقیقه با همزن هم بزنید. سپس اسانس را به مواد اضافه کرده و دوباره کمی هم بزنید. حالا نوبت آرد است آن را کم کم و به آرامی به مواد اضافه کنید و با لیسک یا قاشق هم بزنید تا خمیری یکدست حاصل شود. خمیر را در قیف قنادی یا اگر ندارید می توانید در یک نایلون که نوک آن را با قیچی ببرید ریخته و یک ماسوره را در سر آن قرار دهید. اندازه ماسوره ای من استفاده کردم 195 بود.

مرحله سوم: پخت شیرینی اتریشی در فر

سینی فر را چرب کنید یا کاغذ روغنی را در کف سینی قرار دهید و خمیر را به شکل دلخواه پایپ کنید. فر را از قبل روشن کرده تا گرم شود و درجه فر را روی 170 درجه و به مدت 15 الی 20 دقیقه بگذارید بپزد. وقتی که طلایی شد آماده است آن را از فر خارج کنید و بگذارید کاملا سرد شود.

مرحله چهارم: پخت شیرینی اتریشی بدون فر

برای این کار از تابه دو طرفه استفاده می کنیم و واشر های تابه را جدا می کنیم سپس کاغذ روغنی را روی تابه قرار داده و شیرینی ها روی آن می چینیم و روی شعله به مدت 25 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی اتریشی

  1. برای تهیه این شیرینی در توستر یا فر برقی دما را روی 170 درجه و به مدت 20 دقیقه قرار دهید.
  2. شکلات تخته ای آب شده را که از قبل آماده کرده بودید برای تزیین استفاده کنید به این صورت که شیرینی ها را در شکلات مقداری آغشته کنید. سپس می توانید روی آن را با پودر پسته یا ترافل یا مغز های دیگر تزیین و آن را زیبا تر کنید.
  3. این شیرینی اگر دوست داشته باشید بدون شکلات هم می توانید تهیه کنید چون ساده آن هم زیباییی خودش را دارد.
  4. این شیرینی داخل ظرف در بسته و در یخچال تا 1 ماه قابل نگه داری است.
Rate this post

دسته بندی شده در: