شیرینی پفکی با سفیده تخمه مرغ یک شیرینی جدید و مناسب عید می باشد. این شیرینی چیزی نیست جز سفیده تخم مرغ که آن قدر زده می شود تا به فرم خامه در بیاید و سپس با پودر قند ترکیب شده و در فر به سادگی پخته می شود. این شیرینی در 2 نوع گردویی وساده یا حتی با طعم های دلخواه خودتان هم قابل پخت است. شیرینی پفکی از مواد خیلی ساده تهیه می شود که شامل سفیده تخم مرغ و آبلیمو و پودر قند هست. چون در این شیرینی از سفیده تخم مرغ استفاده می شود به این شیرینی خاصیت سبکی و نرمی می دهد. شما می توانید این شیرینی را با پسته یا ترافل های رنگی جذاب تر کنید چون این شیرینی سفید رنگ است و رنگ سبز پسته و رنگارنگ ترافل ها آن را خوش رنگ و لعاب می کند. چون این شیرینی رنگ زیبایی دارد یک شیرینی متنوع برای عید محسوب می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی پفکی با سفیده تخمه مرغ را به شما اموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی با سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ4 عدد
پودر قند1 و 3/4 پیمانه
آبلیمو1 ق چایخوری

مراحل طرز تهیه شیرینی پفکی با سفیده تخم مرغ

مرحله اول: آماده و ترکیب کردن مواد شیرینی پفکی

تخم مرغ ها را نیم ساعت قبل از شروع پخت از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود و وقتی زودتر از قبل آن را از یخچال در آورید باعث می شود شما کمتر لازم باشد آن را هم بزنید. سپس سفیده آن را از زرده جا کرده و در ظرفی بریزید. در این مرحله دقت کنید که حتی مقدار خیلی کم از زرده همراه سفیده باقی نماند. آبلیمو را به سفیده تخم مرغ اضافه کرده برای این کار اگر از لیمو تازه استفاده کنید خیلی بهتر است. آبلیمو و سفیده تخم مرغ را قدری هم بزنید که کف کند و حجم آن دو برابر شود. سپس پودر قند را به آرامی اضافه کنید و همچنان هم بزنید تا سفیده غلظتی مانند خامه پیدا کند. برای اینکه نتیجه عالی باشد سعی کنید در تمام مراحل هم بزنید و هم زدن را متوقف نکنید. در آخر وقتی با قاشق مواد را معلق می کنید باید سفیده تخم مرغ به شکل تیز از آن آویزان باشد منظور این است که خم نشود. مواد را داخل قیف قنادی یا نایلون ریخته که در این صورت باید نوک آن را با قیچی ببرید. به شکل دلخواه آن را در سینی فر که کاغذ روغنی در زیرش قرار دادید یا کف آن را چرب کردید قرار دهید.

مرحله دوم: پخت شیرینی پفکی در فر

سینی را داخل فر با دمای 150 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید. وقتی شیرینی ها پخت و خشک شد شیرینی شما آماده است. این شیرینی باید با دمای پایین پخته شود و اگر بعد از زمان گفته شده شیرینی ها هنوز نرم بود آن ها را دوباره در فر قرار دهید تا خشک شوند.

مرحله سوم: پخت شیرینی پفکی بدون فر

برای این کار از تابه دو طرفه استفاده می کنیم و واشر های تابه را جدا می کنیم سپس کاغذ روغنی را روی تابه قرار داده و شیرینی ها روی آن می چینیم و روی شعله به مدت 25 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی پفکی با سفیده تخم مرغ

  1. به جای آبلیمو از لیمو ترش تازه استفاده کنید عطر بهتری به شیرینی شما می دهد.
  2. حتما تخم مرغ ها را نیم ساعت قبل از شروع پخت از یخچال خارج کنید اگر این کاغذ را انجام دهید به هم زدن کمتری احتیاج دارید.
  3. حتما به طور کامل زرده ها را از تخم مرغ جدا کنید حتی نوک سوزن از زرده در سفیده نمانده باشد.
  4. روی شیرینی را می توانید با انواع پودر ها و ترافل ها هم می توانید تزیین کنید و همچنین می توانید از شکلات آب شده هم استفاده کنید.
  5. به هیچ عنوان دمای فر را از دمای گفته شده بالا تر نبرید و بگذارید به آرامی بپزد.

4.4/5 - (30 امتیاز)

دسته بندی شده در: