آش دوغ کرمانشاهی یکی از غذاهای اصلی مردمان کرمانشاهی نیز می باشد. آش دوغ کرمانشاهی تشکیل شده از کره کرمانشاهی و دوغ اصلی کرمانشاهی و دیگر مخلفات معمول در تمامی آش ها می باشد. آش دوغ کرمانشاهی به دلیل وجود دوغ، آش سفید رنگی می باشد. آش دوغ کرمانشاهی معمولا در مراسمات مهم و در جشن های شادی نیز سرو میشود. امروز در آشمزی طرز تهیه آش دوغ کرمانشاهی خوشمزه به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه آش دوغ کرمانشاهی

برنج آشی۱ لیوان
لپه۱ لیوان
نخود۱ لیوان
سبزی آش۵۰۰ گرم
دوغ محلی۱ پیاله
روغن کرمانشاهی۱ پیاله
پیاز۲ عدد
نعنا خشک۳ قاشق غذا خوری
سیر۱ بوته
نمک فلفل زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه آش دوغ کرمانشاهی

مرحله اول: حبوبات

حبوبات و برنج را از شب قبل خیس کنید و سپس آبکش کرده و حبوبات را به جز برنج در قابلمه که تا نیمه آب ریخته اید به همراه کمی نمک و روغن، نخود و لپه را بپزید.

مرحله دوم: سبزی آش

سبزی آش را پاک کرده و چند مرتبه در آب خیس کرده و آبکشی نمائید. سپس خرد کرده و بعد از ۱ ساعت و نیم که از پخت حبوبات گذشت برنج و سبزی را به آش دوغ اضافه کنید.

مرحله سوم: دوغ محلی

دوغ را به همراه ۲ لیوان آب و کمی نمک باز کرده و سپس به آش دوغ اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا با هم زیر و رو شود. در آخر ادویه های لازم را به مقدار ۱ قاشق چایخوری و یا بیشتر در آش بریزید.

مرحله چهارم: تزئینات

نعنا را به همراه ۲ قاشق روغن در تابه ریخته و روی حرارت تفت دهید و سپس از روی حرارت بردارید. پیاز را خلالی خرد کرده و در روغن سرخ کنید و برای خوشرنگ شدنش زردچوبه اضافه کنید و از روغن بردارید. سیر را نیز خرد کرده و سپس در روغن تفت دهید و سپس بردارید. مقداری از مواد تزئینی که آماده کرده اید را در آش دوغ بریزید و سپس بقیه آش را برای تزئین نگهدارید.

مرحله پنجم: سرو آش دوغ کرمانشاهی

در آخر پس از گذشت ۲-۳ ساعت از پخت آش دوغ کرمانشاهی که گذشت، آش را در ظرف مورد نظر سرو کنید و با مخلفات تزئین نمائید و سپس نوش جان فرمائید.

نکات لازم جهت پخت آش دوغ کرمانشاهی

  1. حبوبات را باید از شب قبل آماده کنید تا نفخشان گرفته شود.
  2. برای آماده سازی آش دوغ سعی کنید از دوغ پرچرب استفاده کنید.
  3. می توانید از زعفران در آش استفاده کرده و همینطور در دوغ برای تزئین استفاده کنید.
  4. نعنا را فقط یک تفت کوچک روی حرارت دهید تا تلخ نشود.
  5. سیر را نیز مانند نعنا آماده کنید تا زیاد له نشود.
4.3/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: