زولبیا و بامیه یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و محبوب ماه رمضان می باشد که شما می توانید به راحتی این شیرینی را تهیه کنید. در رسپی زولبیا باید 8 ساعت به خمیر استراحت دهید تا زولبیا عمل بیاید و بعد سرخ کنید در این رسپی می خواهیم سریع ترین روش تهیه زولبیا خانگی را به شما آموزش دهیم که نیازی به استراحت ندارد و خیلی راحت تهیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه زولبیا بدون استراحت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

نشاسته گل1 لیوان معادل 120 گرم
ماست پر چرب1/2 لیوان معادل 120 گرم
زعفران غلیط1 ق غذا خوری
آرد1 ق چای خوری
روغن مایع2 ق غذا خوری
بیکینگ پودر1/2 ق چای خوری

طرز تهیه زولییا بدون استراحت فوری و درجه یک

مرحله اول: تهیه شربت

ابتدا باید شربت را تهیه کنید و جدا قرار دهید تا خنک شود، برای این کار باید دو لیوان شکر رو به اضافه نصف لیوان آب و نصف لیوان گلاب رو داخل ظرف می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم بدون اینکه با قاشق هم بزنیم تا خودش در آب حل شود بعد از این که شروع به زدن جوش های ریزی کرد یک قاشق غذاخوری زعفران دم کرده به اضافه چند دانه هل به اضافه یک قاشق غذاخوری گلوکز مایع اضافه می کنیم. داخل یک استکان نصف قاشق چایخوری جوهر لیمو به اضافه دو قاشق غذاخوری آب رو با همدیگه مخلوط می کنیم و در حین اینکه شربت بار در حال آماده شدن هست با برس از جوهر لیمو به اطراف ظرف می زنیم تا مانع از شکرک زدن بشه چندین بار این حرکت را انجام می دهیم تا اطراف ظرف شکرک نزنه و در آخر در صورت تمایل اگه از جوهر لیمو چیزی موند داخل شربت بار بریزید.

مرحله دوم: تهیه خمیر زولبیا

نشاسته و ماست را با هم مخلوط می کنیم. اگر سفت بود یک قاشق دیگه ماست اضافه میکنیم خوب هم می زنیم که کامل حل بشه نشاسته در ماست بعد روغن زعفران را اضافه میکنیم و در آخر یک قاشق چای خوری آرد و بکینگ پودر خوب هم می زنیم تا مایعی به دست بیاد که نه خیلی شل باشه و نه خیلی سفت که از قیف بیرون نیاد . به صورتی که وقتی قاشق را به سمت بالا بگیریم مایع به صورت لایه لایه روی هم بریزند. 

مرحله سوم: سرخ کردن زولبیا

داخل یک ظرف به اندازه دو بند انگشت روغن بریزید و روی حرارت متوسط بگذارید تا روغن داغ شود بعد از این که روغن خوب داغ شد از موادتون که داخل قیف ریختید کمی داخل روغن بریزید اگه سریع پف کرد به سمت بالا آمد روغنتون داغ شده. حالا می توانید با قیف داخل روغن به هر شکلی که دوست دارید بریزید و سریع جابجا کنید که هر دو طرف خوب پخته شود و بعد به شهد منتقل کنید در حد چند ثانیه و بعد روی صافی بذارید تا شهد اضافه گرفته بشه به همین راحتی به همین خوشمزگی نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت زولبیا بدون استراحت

  1. دست را باید به صورت عمود نگه دارید که خیلی ضخیم نشود.
  2. در ظرف دربسته به مدت 1 هفته داخل یخچال نگهداری کنید.
  3. گلوکز باعث براق شدن روی زولبیا می شود.

3.1/5 - (16 امتیاز)

دسته بندی شده در: