سالاد زمستانی یکی از سالاد های بسیار خوشمزه است که با کلم سفید و قرمز و گل کلم و انار دون شده تهیه می شود و می توانید این سالاد خوشمزه را به همراه سس مخصوص تهیه کنید. سالاد زمستانی طعم و مزه عالی دارد و شما می توانید برای مهمانی ها در فصل زمستان تهیه کنید و این سالاد خوشمزه را میل کنید. سالاد زمستانی گزینه خوبی برای مهمانی و پذیرایی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه سالاد زمستانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد زمستانی مخصوص

کلم سفید1 پیمانه خرد شده
کلم قرمز1 پیمانه خرد شده
گل کلم1 پیمانه ریز شده
انار1 پیمانه
هویج1 عدد رنده شده
سیر1 حبه
جعفری1/2 پیمانه
آب لیموترش3 ق غذا خوری
ماست1 ق غذا خوری
زست لیموکمی
سس مایونز1 ق غذا خوری
روغن زیتون1 ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاه و پول بیبر به مقدار لازم

طرز تهیه سالاد زمستانی خوشمزه با کلم قرم و انار

مرحله اول: آماده سازی

آب را می‌جوشانیم و گل کلم های شسته و خرد شده را داخل آب درحال جوش ریخته و آب از جوش میفتد و بلافاصله که آب دوباره شروع به جوشیدن کرد، گل‌کلم ها را آبکشی کنید و آبسرد روی گل کلمها ریخته تا بلانچ شوند.(در کل ۴ دقیقه طول میکشد).

مرحله دوم: آماده سازی مواد

انار را دون کنید و کنار قرار دهید. کلم قرمز و سفید را نیز بشورید و به کمک یک چاقو تیز ریز و ساطوری خرد کنید و یا می توانید از رنده استفاده کنید. هویج را نیز پوست بگیرید و رنده کنید. سیر را نیز رنده کنید. جعفری را ساطوری کنید.

مرحله سوم: تهیه سالاد زمستانی

داخل یک کاسه‌ ی بزرگ،سس مایونز، ماست، زست لیمو، نمک ،فلفل، پول بیبر ،روغن زیتون و سیر رنده شده را ریخته و با هم ترکیب کنید و بقیه ی مواد شامل هویج،کلم ها، جعفری و نیمی از انار را اضافه کرده و با هم ترکیب کنید و در ظرف سرو ریخته و با مابقی دانه های انار تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه سالاد زمستانی خوشمزه با انار

  1. می توانید این سالاد را از شب قبل تهیه کنید و در یخچال قرار دهید زیرا هرچقدر سس بیشتر به خورد سالاد برود خوشمزه تر می شود.
  2. زست لیمو قسمت زرد رنگ لیمو می باشد و نباید قسمت سفید را رنده کنید وگرنه تلخ می شود.
  3. می توانید مقدار مایونز را بیشتر بریزید.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: