ساندویچ تن ماهی یکی از انوع ساندویچ ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید. ساندویچ تن ماهی را می توانید برای شام یا نهار تهیه کنید. ساندویچ تن ماهی همان طور که از نام آن مشخص است از تن ماهی تهیه شده است و می توانید ساندویچ ها را در انتها داخل اسنک ساز قرار دهید و یا داخل تابه گریل قرار دهید. افزودن پنیر به این ساندویچ دلخواه می باشد و می توانید حذف کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ساندویچ تن ماهی ساده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ساندویچ تن ماهی و قارچ:

تن ماهی۲ عدد
سس مایونز2 ق غذا خوری
پیاز۱ عدد
قارچ۵ عدد
آبلیمو۲ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای۱ عدد
نمک فلفل سیاه زردچوبهبه میزان لازم
پنیر ورقه ای۱ بسته
نان تست۴ عدد
کاهو گوجه خیار شوربه میزان لازم

طرز تهیه ساندویچ تن ماهی با قارچ و پنیر:

مرحله اول آماده سازی تن ماهی:

ابتدا تن ماهی را در یک قابلمه آب قرار دهید و به مدت 20 دقیقه بجوشانید. سپس از قابلمه خارج کنید و صبر کنید تا خنک شود. درب قوطی تن ماهی را باز کنید.

مرحله دوم تهیه مواد ساندویچ:

در این فاصله پیاز را در تابه خرد کرده و روغن بریزید و سپس روی حرارت تفت دهید تا سرخ شود. در ادامه قارچ ها را بشورید و اسلایس کنید و به همراه آبلیمو فلفل دلمه ای خرد شده را همه را باهم تفت دهید تا مواد یکدست شود و آب قارچ کشیده شود. در انتها تن ماهی را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله سوم آماده سازی مواد ساندویچ:

در ادامه کاهو و خیارشور را به اندازه دلخواه خرد کنید. به دلخواه می توانید از کمی گوجه اسلایس شده نیز در این ساندویچ استفاده کنید. وقتی مواد میانی خنک شد باید سس مایونز را اضافه کنید.

مرحله چهارم تهیه ساندویچ تن ماهی با سس مایونز:

در ادامه نان تست ها را روی میز کار قرار دهید و روی آن مقداری از موا ساندویچ قرار دهید و بعد کاهو خیارشور و در انتها یک ورقه پنیر ورقه ای قرار دهید. حالا ساندویچ ها راداخل اسنک ساز یا تابه گریل قرار دهید تا پنیر ذوب شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ساندویچ تن ماهی:

  1. برای خوشمزه تر شدن این ساندویچ می توانید از چیپس خلالی در ساندویچ تن ماهی استفاده کنید.
  2. می توانید این ساندویچ تن ماهی را با انواع سس ها سرو کنید.
  3. می توانید از کمی جعفری و پیاز خام در ساندویچ تن ماهی استفاده کنید.
  4. می توانید به جای کاهو از کلم بنفش و یا کلم برگ استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: