تاس کباب با بادمجان یکی از تاس کباب های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که یک غذای اصیل ایرانی است و به دلیل این که همه مواد آبپز می شوند و روغن خیلی کمی دارد، شما می توانید این تاس کباب خوشمزه را با بادمجان و کدو و انواع سبزیجات و صیفی جات تهیه کنید و به دلخواه اگر در فصل به هستید می توانید از کمی به نیز استفاده کنید و به دلخواه مزه ها را بالانس کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه تاس کباب با بادمجان و کدو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه تاس کباب با بادمجان

بادمجان3 عدد
کدو2 عدد
پیاز2 عدد
سیب زمینی1 عدد
گوشت چرخ کرده100 گرم
گوجه فرنگی2 عدد
هویج1 عدد
رب2 ق غذا خوری
آب لیموترش یا نارنج یا آلو1 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه تاس کباب بادمجان و کدو خوشمزه و ساده با گوشت چرخ کرده

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا باید بادمجان و کدو را خوب بشورید شما می توانید به دلخواه پوست بادمجان و کدو را بگیرید و یا می توانید با پوست به صورت حلقه ای برش بزنید. هویج و سیب زمینی را نیز بشورید و حلقه ای خرد کنید. یکی از پیاز ها را پوست بگیرید و به صورت حلقه خرد کنید.

مرحله دوم: تهیه گوشت چرخ کرده

در ادامه باید یکی از پیاز های باقی مانده را رنده ریز بزنید و با گوشت و ادویه ها خوب ترکیب کنید و ورز دهید تا مواد مسنجم شود، سپس از مواد بردارید به صورت گرد کف دست پهن کنید.

مرحله سوم: چیدن لایه

در ادامه کف قابلمه مورد نظر را کمی چرب کنید، ابتدا پیاز و بعد گوشت و سیب زمینی و هویج و بادمجان و کدو را به صورت لایه ای روی هم قرار دهید و در انتها گوجه حلقه شده قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت تاس کباب

در ادامه باید رب را به همراه ادویه ها و آب لیموترش یا نارنج و کمی آب ولرم خوب مخلوط کنید و روی تاس کباب بریزید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا برای 1 ساعت تاس کباب پخته شود و در انتها مزه ها را بالانس کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه تاس کباب بادمجان و کدو

  1. می توانید بجای آب لیمو یا رب نارنج از کمی آلو خیس خورده نیز استفاده کنید.
  2. می توانید از مرغ تکه یا گوشت تکه ای نیز استفاده کنید.
  3. به دلخواه می توانید از کمی به خرد شده نیز استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: