نان نارنگی یکی از نان های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید به راحتی با نارنگی و خمیر مایه تهیه کنید و یک نان خانگی درجه یک بدون فر داخل قابلمه آماده کنید. بافت این نان بسیار پنبه ای و نرم می باشد به دلیل استفاده از زعفران و نارنگی رنگ بسیار خوبی دارد. شما می توانید این نان خوشمزه برای صبحانه و عصرانه تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان نارنگی قابلمه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان نارنگی

آرد نان3 پیمانه
شکر4 ق غذا خوری
زعفران2 ق غذا خوری
نارنگی3 عدد
تخم مرغ2 عدد
نمک1 ق چای خوری
روغن مایع1/3 پیمانه
شیر1/2 پیمانه
خمیر مایه1 ق چای خوری

طرز تهیه نان نارنگی قابلمه ای بدون فر

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید نارنگی را پوست بگیرید و اگر هسته دارد آن را جدا کند. تخم مرغ را به همراه شکر و نمک و نارنگی پوره شده داخل میکسر ریخته و خوب هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله دوم: افزودن مخمر

می توانید از خمیر مایه فوری استفاده کنید که دیگر نیازی به عمل آمدن ندارد و یا خمیر مایه را با شکر و شیر را اضافه کنید و برای 10 دقیقه صبر کنید تا عمل بیاید و کف کند و بعد به همراه زعفران به مواد تخم مرغی اضافه کنید.

مرحله سوم: استراحت خمیر

در ادامه باید کم کم شروع به اضافه کردن آرد کنید تا جایی که خمیر جمع شود و بعد خمیر را با دست برای 10 دقیقه خوب ورز دهید و روی خمیر را بپوشانید و برای نیم ساعت استراحت کند تا عمل بیاد و بعد مانند عکس ها از خمیر چانه های 40 گرمی بگیرید و داخل قابلمه یا قالب مورد نظر قرار دهید و برای 1 ساعت مجدد زمان دهید تا پف کند.

مرحله چهارم: پخت نان نارنگی

در ادامه باید روی خمیر را با تخم مرغ رومال کنید و به دلخواه از مغز های مختلف استافده کنید و شعله پخش کن را از 15 دقیقه قبل روی حرارت قرار دهید و قابلمه را روی آن قرار دهید و دمکنی قرار دهید و زمان دهید تا نان پخته شود و یا می توانید برای 25 دقیقه در فر 180 درجه قرار دهید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نان نارنگی خوشمزه و پف دار بدون فر

  1. میزان آرد تقریبی است و باید کم کم اضافه کنید وگرنه خمیر سفتی خواهید داشت و بهتر است با ورز دادن چسبندگی خمیر را بگیرد.
  2. نارنگی را می توانید با پوره کن یا گوشت کوب برقی میکس کنید.
  3. افزودن زعفران دلخواه است و برای خوشرنگ شدن نان اضافه می شود.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: