قارچ شکم پر یکی از غذا های سریع و خوشمزه ای است که بسیار پرطرفدار بوده و در همه دنیا آن را با مواد میانی مختلف تهیه می کنند. قارچ بسیار پر خاصیت است و در کنار اسفناج و لبنیات ترکیب بسیار مغذی تشکیل می دهد. این روش پخت رژیمی تر از حالت سوخاری شده آن می باشد. این غذا را در کنار سس های مختلفی سرو می کنند سس پنیر، سس های کچاپ و خردل و … امروز در آشمزی طرز تهیه قارچ شکم پر با اسفناج و پنیر پیتزا را به شما آموزش می دهیم با ما همراه باشید.

مواد اولیه قارچ شکم پر

قارچ درشت20 عدد
سیر2 حبه
اسفناج100 گرم پخته و له شده
پنیر پیتزا200 گرم
پنیر خامه ای100 گرم
پنیر پامزان50 گرم
نمک، فلفل و روغنبه میزان لازم

طرز تهیه قارچ شکم پر با اسفناج و پنیر پیتزا

مرحله اول : آماده سازی مواد اولیه

ابتدا قارچ ها را شسته و بر روی حوله آشپزخانه می گذاریم تا رطوبت آن خارج شود. سپس قسمت انتهایی قارچ را چیده تا کمی قارچ گود شده و جا برای ریختن مواد باز شود. سیر را پوست گرفته و با رنده ریزی رنده می کنیم.

مرحله دوم : آماده سازی مواد میانی

داخل تابه ای کمی روغن می ریزیم و سیر را داخل آن تفت می دهیم سپس اسفناج را به سیر افزوده و اجازه می دهیم تا آب اسفناج کاملا کشیده شود. حالا از روی حرارت بر می داریم. پنیر خامه ای، پنیر پارمزان، فلفل و نمک را به اسفناج اضافه می کنیم و کاملا مخلوط کرده تا سس غلیظی بدست آید.

مرحله سوم : پخت قارچ شکم پر

تابه مخصوص فر را چرب می کنیم و قارچ ها را داخل سینی می چینیم و با یک قاشق کوچک از مواد میانی داخل قارچ ریخته و کمی فشرده می کنیم. در نهایت کمی پنیر پیتزا و فلفل روی آن ریخته و در فر گرم شده با حرارت 190درجه سانتی گراد به مدت 15 تا 20 دقیقه قارچ ها را می پزیم. حالا داخل ظرف مخصوص سرو ریخته و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه قارچ شکم پر

  1. این قارچ ها را می توانید بعد از پر کردن داخل مواد سوخاری غلطانده و سرخ کنید.
  2. می توانید از کمی آویشن برای طعم دار کردن این غذا استفاده کنید.
  3. قارچ های آماده شده را در کنار انواع سس های رنگی سرو کنید.
  4. چون پنیر ها نمک دارند در ریختن نمک احتیاط کنید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: