بستنی توت فرنگی یکی از بستنی های خوش طعم و رنگ است که می توان آن را در خانه به طور سالم تر تهیه کرد و در روز های گرم تابستان از خوردن آن لذت برد. توت‌فرنگی میوه‌ای نسبتاً جدید است که تا ۲۵۰–۳۰۰ سال قبل به این شکل امروزی وجود نداشت و بیشتر موارد استفاده دارویی داشته‌است. در قرن چهاردهم در فرانسه توت فرنگی‌های وحشی از جنگل به زمین زراعتی منتقل شد و از آن به عنوان یک گیاه اهلی استفاده گردید. در جنگل های شمال ایران توت فرنگی وحشی به‌طور فراوان در فصل تابستان یافت می‌شود. به‌نظر می‌رسدریشه خوردنی‌های یخ زده یا همان بستنی ناشناخته است برخی منابع شروع این دسر را از حدود ۵۵۰ سال پیش از میلاد در ایران می دانند. نوعی از بستنی‌های ابتدایی ایرانیان برف و شیره است که با برف و شیره؛ مربا و عسل تهیه می‌شود. برای تزیین این بستنی می توانید از سس شکلات، انواع مغز ها، پودر پسته، ترافل ها، انواع میوه ها و پودر پسته استفاده کنید. یکی از مزیت های این بستنی این است که در آن از ثعلب استفاده نمی شود و همین باعث سالم بودن این بستنی است. طرز تهیه این بستنی بسیار آسان بوده و به مواد خاصی احتیاج نیست. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی توت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی توت فرنگی

توت فرنگی500 گرم
عسل1 ق غذاخوری
شیر1/2 لیوان

مراحل طرز تهیه بستنی توت فرنگی

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

توت فرنگی را شسته و بزارید خشک شود. با استفاده از تخته گوشت و یا چاقو توت فرنگی ها را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید. توت فرنگی ها را در یک ظرف در بسته ریخته و در فریزر قرار دهید و به مدت چند ساعت قرار دهید سپس از یخچال درآورده و در غذاساز یا مخلوط کن بریزید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

به مواد درون مخلوط کن مقداری شیر اضافه کرده و آن را مخلوط کنید. عسل را نیز اضافه کرده و هم بزنید. مواد را به مدت 4 ساعت در یخچال فریزر قرار دهید سپس خارج کرده و هم بزنید دوباره داخل فریزر قرار دهید و این کار را سه بار انجام دهید تا بستنی به خوبی بگیرد. بستنی شما آماده است می توانید آن را با نون مخصوص بستنی به صورت اسکوب میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی توت فرنگی

  1. به جای عسل برای شیرین شدن بستنی می توانید از موز نیز استفاده کنید به این صورت که وقتی توت فرنگی ها را خرد کردید موز را نیز ریز خرد کنید و به همراه توت فرنگی در ظرف بریزید و به همراه توت فرنگی ها مخلوط کنید.
  2. در تهیه بستنی اگر می خواهید بستتنی شما چرب تر و خوشمزه تر شود می توانید از یک بسته خامه نیز در زمان اضافه کردن شیر استفاده کنید.
  3. برای تهیه این بستنی اگر از سیر پر چرب استفاده کنید خوشمزگی آن دو چندان می شود.
  4. حتما مواد را از قبل تهیه سپس شروع به تهیه بستنی کنید.
4.6/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: