خورش اسفناج با گوشت یکی از غذاهای سنتی است که در فصل پاییز و زمستان نیز تهیه می شود. خورش اسفناج یکی از خورش های مجلسی نیز می باشد. معمولا خورش اسفناج همراه با آلو بخارا نیز می باشد. ولی شما می توانید با سبیقه و ذائقه خودتان آلو را رد خورش استفاده کنید و یا آن را حذف کنید. خورش اسفناج را می توانید همراه گوشت و مرغ نیز آماده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش اسفناج با گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش آلو با گوشت ساده:

گوشت خورشی گوسفندی۵۰۰ گرم
اسفناج۵۰۰ گرم
پیاز۳ عدد
نمک فلفل سیاه زردچوبهبه میزان لازم
آب۴ لیوان
روغن مایع۱ فنجان
آلو بخارا در صورت تمایل۳۰۰ گرم

طرز تهیه خورش اسفناج با گوشت خورشتی:

مرحله اول: گوشت

در یک قابلمه ۱ عدد پیاز را خرد کرده و بریزید و روغن را اضافه کنید و روی حرارت بگذارید. تفت دهید تا پیاز کمی سرخ شود. تکه های کوشت را به همراه ادویه ها اضافه کنید و تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شود. سپس آب ر به داخل قابلمه اضافه کنید و درب قابلمه را بگذارید تا آب به جوش آید و سپس زیر شعله را کم کنید تا گوشت به مدت ۲ ساعت بپزد.

مرحله دوم: اسفناج

اسفناج را خرد کرده و آبکشی نمائید و سپس در یک ماهی تابه اسفناج را بریزید و تفت دهید سپس کمی روغن اضافه کنید و اسفناج را سرخ کنید. به دلیل بوی ناخوش آیندی که اسفناج دارد ۱ عدد پیاز را به همراه اسفناج سرخ کنید. سپس بعد از اینکه ۱ ساعت و نیم از پخت گوشت گذشت، اسفناج و پیاز را به گوشت اضافه کنید.

مرحله سوم: آلو بخارا

آلو بخارا را خیس کنید و بعد از اینکه ۲ ساعت از پخت گوشت گذشت آلو را اضافه کنید.

مرحله چهارم: پیاز داغ

۱ عدد پیاز باقی مانده را نیز سرخ کرده و به خورش اسفناج با گوشت اضافه کنید. زمان دهید تا ۳۰ دقیقه دیگر خورش با حرارت کم بجوشد تا حسابی جا افتاده شود.

مرحله پنجم: پایان کار

بعد از ۲ ساعت تا ۲ ساعت و نیم خورش آلو اسفناج با گوشت شما آماده سرو در کنار پلو زعفرانی نیز می باشد. می توانید به همراه سالاد دلخواه و چاشنی مورد نظر نوش جان فرمائيد.

نکات کلیدی در تهیه خورشت اسفناج و گوشت

  1. همان طور که گفته شد در تهیه خورش اسفناج می توانید آلو بخارا نیز استفاده کنید.
  2. می توانید خورش اسفناج را نیز با ران و سینه مرغ تهیه کنید.
  3. تمام نکته مهم در تهیه خورش اسفناج پیاز داغ است که باید به صورت تک و به همراه گوشت و اسفناج پیاز داغ استفاده کنید.
  4. نکته ی دیگر اینکه خورش اسفناج با گوشت باید به آرامی نیز پخته شود تا به روغن بیافتد و جا افتاده شود.
  5. این خورشت باید کم آب باشد.
4.3/5 - (56 امتیاز)

دسته بندی شده در: