املت سویا یکی از املت های بسیار خوشمزه می باشد. املت ها دارای خانواده بسیار بزرگی هستند و در کل دنیا با مواد اولیه متفاوت تهیه می شود. املت سویا هم یکی از انواع املت ها می باشد که با این غذا از خواص مفید سویا هم استفاده می کنیم. این املت به دلیل داشتن سویا بسیار خوش طعم و رژیمی می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه املت سویا را به شما آموزش دهیم تا از طبخ و نوش جان کردن این غذای سالم لذت ببرید پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نظر برای تهیه املت سویا:

سویا1 پیمانه
کره80 گرم
تخم مرغ4 عدد
پیاز نگینی شده1 عدد
فلفل دلمه ای نگینی شده1 عدد
نمک، فلفل سیاه، آویشنبه میزان لازم

طرز تهیه املت سویا:

مرحله اول آماده سازی سویا:

ابتدا سویا را داخل آب جوشیده بریزید و بعد از 15 دقیقه آبکش کنید حالا سویا ها را تحت فشار قرار دهید تا آبی که جذب آن خارج شود.

مرحله دوم تهیه املت سویا:

حالا تابه مناسبی را روی حرارت قرار دهید و کره را داخل آن بریزید تا ذوب شود. سپس پیاز نگینی شده را به آن اضافه و تفت دهید تا پیاز طلایی شود.

مرحله دوم افزودن سویا:

در این مرحله سویا و فلفل دلمه ای را به همراه نمک، فلفل و آویشن به پیاز افزوده وخوب تفت دهید تا عطر خوبی از مواد به مشام برسد.

مرحله سوم افزودن تخم مرغ ها:

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای ریخته و به آن نمک و فلفل اضافه کنید و روی مواد تفت خورده بریزید درب تابه را بگذارید تا تخم مرغ خوب پخته شود. حالا املت سویا آماده است آن را با ترشی و نان تازه نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه املت سویا:

  1. می توانید از گوجه و قارچ نیز به املت سویا اضافه کنید.
  2. در انتهای پخت می توانید 1 لایه پنیر پیتزا روی املت بریزیذ.
  3. می توانید املت را با روغن زیتون هم تهیه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: