کمپوت آلبالو یکی از کمپوت های بسیار خوشمزه می باشد که می توانید در فصل بهار و تابستان این کمپوت خوشمزه را تهیه کنید. کمپوت آلبالو بدون سرکه ماندگاری بسیار خوبی دارد و حداقل برای 1 سال در یخچال ماندگاری دارد، به شرطی که درب شیشه فلزی باشد و عمل هوا گیری خوب انجام شود. شما می توانید با افزودن شکر کمی مزه کمپوت را ملس کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کمپوت آلبالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کمپوت آلبالو:

آلبالو1 کیلوگرم
نمکنوک ق غذا خوری
شکرمطابق با ذائقه
آب جوشبه مقدار لازم

طرز تهیه کمپوت آلبالو با ماندگاری بالا در خانه:

مرحله اول: آماده سازی آلبالو

ابتدا دم آلبالو ها را جدا کنید و داخل یک لگن آب بریزید تا تمیز شود و آبکش کنید. شیشه ها را بهتر بشورید و بهتر است شیشه ها را در صورت نیاز استریل کنید تا تمیز باشد و روی یک پارچه نخی قرار دهید تا خشک شود.

مرحله دوم: تهیه آب و شکر

شکر و نمک و آب جوشیده شده را باهم مخلوط کنید و هم بزنید و بگذارید تا کمی خنک شود. آلبالو ها را داخل شیشه های تمیز و خشک ریخته و مخلوط آب و شکر را روی آن بریزید تا روی آلبالو ها را کاملا بگیرد.

مرحله سوم: کمپوت آلبالو

در ادامه درب شیشه را مجکم کنید و داخل قابلمه آب داغ قرار دهید به طوری که شیشه ها تا درب داخل آب باشد. سپس برای 10 دقیقه بگذارید تا بجوشد. به کمک یک دستمال شیشه را از قابلمه خارج کنید و روی دستمال نخ به صورت برعکس قرار دهید تا خنک شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کمپوت آلبالو ساده

  1. مقدار نمک برای تعادل مزه ها می باشد و می توانید حذف کنید.
  2. مقدار شکر بستگی به خود شما داردولی حواستان باشد اگر می خواهید کمپوت را زود بخورید کمی بیشتر شکر استفاده کنید تا به خورد آلبالو برود.
  3. بهتره 24 ساعت به صورت برعکس قرار دهید تا عمل هوا گیری انجام شود.
3.1/5 - (21 امتیاز)

دسته بندی شده در: