کرپ یکی از خوشمزه ترین صبحانه می باشد که می توانید به راحتی با چند قلم مواد به سرعت در خانه یک صبحانه شیک تهیه کنید. کرپ بیشتر با نوتلا یا سس شکلاتی یا انواع میوه ها مانند توت فرنگی یا موز سرو می شود. شما می توانید برای تهیه کرپ از تابه مخصوص کرپ استفاده کنید و یا در تابه معمولی مواد را ریخته و با مواد میانی دلخواه سرو کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کرپ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کرپ ساده خانگی

آرد3/4 پیمانه
شیر1 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
کره ذوب شده1.5 ق غذا خوری
شکر1 ق غذا خوری
نمک1/4 ق چای خوری
وانیلنوک ق چای خوری

طرز تهیه کرپ ساده خوشمزه برای صبحانه:

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

داخل یک کاسه آرد را الک کنید و شیر و تخم مرغ و همه مواد گفته شده را به همراه کره ذوب شده اضافه کنید و با همزن برقی یا دستی بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله دوم: تهیه مایه کرپ

اگر مواد کرپ گلوله شده می توانید از یک صافی رد کنید تا گلوله های آرد باز شود. مایه کرپ آماده شده است و باید آن را بپزید. دقت کنید مواد نباید خیلی غلظت داشته باشد.

مرحله سوم: پخت کرپ

یک تابه نچسب را بردارید و کمی کره چرب کنید و از مواد کرپ با ملاقه داخل کرپ بریزید و تابه را بردارید و خوب بچرخانید تا کرپ کاملا پخش شود سپس برای 1 دقیقه بگذارید پخته شود و بعد با کفگیر برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و بعد هر کرپ را داخل بشقاب قرار دهید و کمی نوتلا و توت فرنگی قرار دهید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کرپ خوشمزه با شیر

  1. می توانید مقدار شکر را بیشتر بریزید.
  2. تابه را زیاد چرب نکنید.
  3. می توانید از روغن مایع بجای کره استفاده کنید.

4/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: