شیرینی سولی یک شیرینی راحت خوشمزه و کم هزینه هست که میتوانید اون رو با رعایت یک سری نکات به راحتی برای مهمانی هاتون در منزل درست کنید. این شیرینی تشکیل شده از دو لایه کیک اسفنجی که به شکل اصیل آن مستطیل های منظم هستند که با خامه روکش شده و با پودر نارگیل و پسته و یا ترایفل های خوشگل و خوشمزه تزیین میشوند برای یاد گرفتن طرز تهیه شیرینی سولی این شیرینی جذاب با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی سولی

تخم مرغ4 عدد
آردسفید110 گرم
آرد نشاسته ذرت10 گرم
پودر قند120 گرم
خامه قنادی500 گرم
عسل1 قاشق غذا خوری
اب جوش2 قاشق غذا خوری
وانیلیک چهارم قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر1 قاشق چای خوری

طرز تهیه شیرینی سولی

مرحله اول آماده سازی:

*قالب سایز 30*40 رو با روغن چرب میکنیم و کف قالب رو با کاغذ روغنی خیلی منظم پوشش میدیم.

مرحله دو پخت شیرینی سولی:

سفیده و زرده تخم مرغ ها رو از هم جدا می کنیم. سفیده تخم مرغ ها رو با همزن تا زمانیکه که فرم بگیره مخلوط می کنیم و برای اینکه حالت خودشو از دست نده اون رو داخل یخچال می گذاریم.

حالا زرده های تخم مرغ رو به همراه پودر قند و وانیل حدود هشت دقیقه با همزن مخلوط میکنیم و در نهایت دو قاشق آب جوش و عسل رو هم به مواد اضافه می کنیم. حالا یک مایع غلیظ و کشدار داریم. در این مرحله باید سفیده تخم مرغ فرم گرفته رو به مواد اضافه کنیم به آرامی و بدون هیچ عجله ای تا پف مواد از بین نرود.

وقت اضافه کردن مواد خشک رسیده آرد سفید و آرد نشاسته ذرت و بیکینگ پودر رو همزمان روی مواد الک می کنیم و به آرامی حالت دورانی مخلوط می کنیم و خمیر نهایی شیرینی سولی آماده است. مواد رو داخل قالب می ریزیم به صورت منظم پهن میکنیم برای اطمینان از این کار قالب رو دو بار روی میز کار می کوبیم و داخل فر با دمای 220 درجه سانتی گراد به مدت ده دقیقه می پزیم. بعد از سپری شدن این زمان شیرینی رو از فر خارج کرده و با یک سینی دیگر پوشش میدهیم تا 20 دقیقه زمان میدهیم تا شیرینی بدون آنکه خشک شود خنک شود.

مرحله سوم تزیین شیرینی سولی:

به مرحله جذاب کار رسیدیم زمان خامه کشی کیک را از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم. روی سطح شیرینی رو خامه می زنیم حالا قسمت دیگر کیک را روی خامه سوار می کنیم با دست فشار می دهیم تا کمی انسجام پیدا کند بعد سطح رویی شیرینی رو هم خامه کشی می کنیم .حالا شیرینی رو به مستطیل های منظم تقسیم می کنیم و با پودر نارگیل و پودر پسته یا ترایفل های رنگی تزیین میکنیم. نوش جان

نکات مهم و فوت و فن های شیرینی سولی

1.دیواره های قالب کیک نباید چرب شوند.

2.خامه قنادی آماده بعد از گذراندن مرحله یخ زدایی با همزن برقی با سرعت بالا مخلوط شود تا زمانیکه رد پره همزن روی خامه بماند. این زمان خامه شیرینی آماده است.

3.در نظر داشته باشیم قسمت زیاد خامه در بین دو طبقه شیرینی قرار میگیرد و روی کار در حد کاور کردن کیک و تزیین خامه میزنیم.

طرز تهیه شیرینی سولی
4.2/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: