شنیسل به لایه ای نازک از گوشت که مزه دار می شود و در مواد سوخاری زده شد و در روغن سرخ می شود گویند. این غذا را با انواع گوشت ها تهیه می کنند. شنیسل ماهی بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد و روشی برای طبخ با طعمی عالی برای افرادی که ماهی میل نمی کنند. برای شنیسل ماهی از ماهی فیله شده و بدون استخوان استفاده می کنند. برای یاد گرفتن طرز تهیه شنیسل ماهی با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه شنیسل ماهی

ماهی1 کیلو
آرد سوخاری1 لیوان
آبلیمو3 قاشق غذا خوری
سس سویا4 قاشق غذا خوری
آرد سفید1 لیوان
تخم مرغ2 عدد
زردچوبه، فلفل و نمکبه میزان لازم
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم

طرز تهیه شنیسل ماهی در ماهیتابه:

مرحله اول مزه دار کردن ماهی:

ابتدا آبلیمو، سویا سس، تخم مرغ، نمک فلفل و کمی زردچوبه را داخل کاسه ای ریخته و خوب مخلوط می کنیم. حالا فیله های ماهی را داخل سس زده و اجازه می دهیم تا 2 تا 4 ساعت خوب مزه دار شود.

مرحله دوم آغشته کردن به مواد سوخاری:

سه عدد بشقاب را کنار هم می گذاریم داخل یک ظرف را آرد سفید یکی را آرد سوخاری و یکی را تخم مرغ ریخته نمک و ادویه می زنیم و کمی مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود. حالا ماهی ها را داخل آرد سفید زده و بعد داخل تخم مرغ زده و بعد در آرد سوخاری می زنیم و داخل ظرف مناسبی می گذاریم سپس ماهی ها را به مدت 1 ساعت داخل یخچال می گذاریم.

مرحله پخت شنیسل ماهی:

داخل تابه مناسبی روغن ریخته و شنیسل ها را داخل روغن انداخته و دو سمت آن را خوب سرخ کنید تا مغز پخت شود و بعد روی دستمال روغن گیر گذاشته تا روغن اضافی آن جدا شود و در کنار پوره سیب زمینی و سبزیجات بخارپز سرو کنید.

نکات و فوت و فن تهیه شنیسل ماهی :

  1. پس از سرخ شدن شنیسل ماهی آن را بر روی توری فلزی قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.
  2. می توانید از سس تارتار برای سرو این غذا استفاده کنید که بسیار لذیذ می شود.
  3. شنیسل ماهی باید با حرارت کم سرخ شود تا ماهی کاملا مغز پخت شود.
  4. برای مزده دار کردن ماهی میتوانید از پودر یا سس خردل نیز استفاده کنید.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: