مرغ زعفرانی یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه این مرغ آبدار و مجلسی می باشد که با خوشرنگ و ساده می باشد. شما می توانید این مرغ خوشمزه را برای مهمانی به همراه برنج ساده یا باقالی پلو سرو کنید که در هر دو روش بسیار خوشمزه می شود ولی اگر برای مهمانی این غذا را سرو می کنید بهتر است باقالی پلو را انتخاب کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مرغ زعفرانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مرغ زعفرانی و مجلسی

سینه یا ران مرغ2 عدد
پیاز1 عدد
کره50 گرم
زعفران غلیظ5 ق غذا خوری
سیر1 بوته
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، زردچوبهبه مقدار لازم
برنج3 پیمانه
شوید300 گرم
باقالی1 پیمانه

طرز تهیه مرغ زعفرانی با باقالی پلو به روش رستورانی

مرحله اول» سرخ کردن مرغ

ابتدا کره و کمی روغن را داخل تابه قرار دهید و بعد ذوب شدن کره کیم زعفران ریخته و مرغ ها را داخل تابه با درب بسته خوب سرخ کنید تا طلایی و خوشرنگ شود و بهتر است آن را برگردانید تا خوب سرخ شود.

مرحله دوم: افزودن پیاز

در ادامه بعد از سرخ کردن باید مرغ ها را از تابه خارج کنید و پیاز پوست کنده و خلالی شده را اضافه کنید و کمی تفت دهید و بعد مرغ ها را به همراه نمک و ادویه ها اضافه کنید و بعد یک بوته سیر را از وسط به دو نیم کنید و به صورت درسته داخل قابلمه قرار دهید.

مرحله سوم: پخت مرغ

در ادامه کمی زعفران ریخته و درب تابه را بسته تا مرغ ها با حرارت کم و آب پیاز پخته شوند و بهتر است هرچندگاهی سر بزنید تا آب آن تمام نشود و اگر نیاز بود کمی آب جوش بریزید.

مرحله چهارم: تهیه مرغ زعفرانی با باقالی پلو

برنج را از قبل بشورید و با کمی نمک خیس کنید و روی حرارت قرار دهید و زمانی که در حال جوش است باید باقالی را افزوده و بعد از نرم شدن برنج آن را آبکش کتید و شوید را لا به لای پلو بریزید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و باقالی پلو را دم گذاشته و در انتها با مرغ زعفرانی سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مرغ زعفرانی خوشمزه و خوش طعم با باقالی پلو برای مهمانی

  1. افزودن سیر دلخواه است ولی طعم بی نظیری به غذا می دهد.
  2. می توانید در انتهای پخت کمی کره محلی روی باقالی پلو بریزید.
  3. می توانید از شوید خشک یا تازه استفاده کنید.
3.7/5 - (18 امتیاز)

دسته بندی شده در: