سبزی پلو با تن ماهی یکی از غذا های خوشمزه و ساده می باشد و زمانی زیادی برای تهیه آن لازم نیست. بسته بندی ماهی تن به شکل کنسرو برای اولین بار در ۱۹۰۳ توسط کنسرو کنندگان ساردین در کالیفورنیا انجام شد و اولین دستور غذای خوراک با ماهی تن حدود ۵۰ سال قبل در روی یک کنسرو سوپ قارچ کمپبل ( از معروفترین تولید کنندگان غذای آماده در آمریکا) به چاپ رسید. سبزی پلو با تن نیاز به نکات خاصی ندارد و شما می توانید به راحتی یک غذایی عالی و خوشمزه را درست کنید. سعی کنید سبزی تازه تهیه کنید. امروز یک سبزی پلو با تن ماهی بسیار خوشمزه را با هم یاد می گیریم.

مواد لازم برای تهیه سبزی پلو با تن ماهی

برنج3 پیمانه
سبزی پلوی250 گرم
پیاز1 عدد
تن ماهی1 عدد
پودر سیر و آویشن و نمک و فلفلبه مقدار لازم

طرز تهیه سبزی پلو با تن ماهی

مرحله اول ( خسیاندن برنج )

برنج را پیمانه کنید و چندین مرتبه با آب ولرم بشورید (موقع شستن برنج نباید برنج رو چنگ بزنید وگرنه خرد میشه)برنج را که شستید به ازای هر پیمانه برنج یک قاشق غذا خوری سر صاف نمک اضافه کنید. روی برنج آب ولرم ریخته و یک ساعت صبر میکنم تا برنج خیس بخورد. اضافه کردن نمک به برنج در زمان خیساندن به جذب آب بیشتر توسط برنج و قد کشیدن آن کمک می کند.

مرحله دوم ( پخت سبزی پلو )

برنج را روی حرارت گذاشته تا به جوش بیاد. در حین جوش آمدن سعی کنید کف روی برنج را بگیرید و چند بار با قاشق آن را آهسته هم بزنید وقتی برنج پخته شد سبزی را اضافه کنید. اضافه کردن سبزی به دو روش است : روش اول اینک برنج را آبکش کنید و ته دیگ سیب زمینی با کنجد را ته قابلمه گذاشته و مقداری برنج ریخته سپس سبزی پلو که شامل ( تره، جعفری، گشنیز، شوید به مقدار مساوی شسته و خرد کنید) را لا به لای برنج ریخته، روش دوم اینکه 1 دقیقه قبل از اینکه برنج را آبکش کرده سبزی را داخل برنج ریخته و آبکش کنید ( در نظر داشته باشید اگر روش دوم را انتخاب می کنید سبزی را خیلی ریز نکنید وگرنه از آبکش خارج می شود ) سپس برنج را دم گذاشته و در آخر زعفران دم کرده و کره را روی برنج میریزید.

مرحله سوم ( درست کردن تن ماهی )

داخل تابه پیاز را نگینی خرد کرده و تفت می دهیم تا طلایی شود سپس تن ماهی را اضافه می کنیم و هم می زنیم و در آخر پودر سیر و آویشن و فلفل سیاه اضافه کرده و همراه با سبزی پلو میل کنید.

نوش جان

نکات و فوت و فن های سبزی پلو با تن ماهی

  • می توان تن ماهی را 20 دقیقه جوشاند سپس تفت داد.
  • در کنار تن ماهی از آب نارنج و یا لیمو تازه استفاده کنید.
  • هرگز تن ماهی را با ماست سرو نکنید.
  • سیب زمینی سرخ کرده کنار این غذا بسیار خوشمزه می شود.
  • اگر از سبزی یخ زده استفاده می کنید نیم ساعت در دمای محیط قرار بدید تا یخ آن آب شود.
  • می توان از سبزی خشک هم استفاده کرد.
3.8/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: