خورش آلوچه با مرغ یکی از خورش های زنجانی است که به دلیل استفاده از آلوچه یک طعم ملس و دلپذیر دارد و در روزهای بهاری و تابستانی به دلیل وجود آلوچه تهیه می شود هر چند شما می توانید آلوچه را فیریز کرده و در فصل های دیگر نیز این خورش خوشمزه را بپزید. در تهیه این خورش دو روش وجود دارد اولی اینکه می توانید از رب استفاده کنید که خورش شما نارنجی رنگ می شود و دوم اینکه می توانید از سبزی استفاده کنید که در این صورت خورش شما سبز رنگ می شود همچنین می توانید از گوشت به جای مرغ استفاده کنید. در این آموزش ما از سبزی و مرغ استفاده می کنیم بنا به سلیقه خود می توانید تغییر دهید. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش آلوچه با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه خورش آلوچه با مرغ

برنج4 پیمانه
مرغ4 تکه
آلوچه20 عدد
جعفری خرد شده1 پیمانه
نعنا خشک2 ق غذا خوری
پیاز2 عدد
نمک، فلفل، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش آلو با مرغ

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

برنج را پیمانه زده و پاک کنید سپس دو یا سه بار بشویید و در آن به مقدار دو براربر پیمانه های زده شده که در این جا می شود 8 پیمانه آب بریزید و مقداری نمک اضافه کرده در قابلمه ریخته و روی شعله قرار دهید تا زمانی که جوش بیاید. پیاز را پوست کرده و خلالی خرد کنید. یکی از پیاز ها را همراه مرغ و نمک و فلفل در قابلمه ریخته و بزارید برای یک ساعت نیم پز شود. پیاز دیر را در یک تابه ریخته و تفت دهید کمی که سرخ شد زردچوبه را اضافه کنید. جعفری ها را پاک کرده و بشویید و بزارید خشک شود سیپس با کارد خرد کنید. جعفری و نعنا خشک را نیز اضافه کنید و به خوبی تفت دهید و کنار بزارید.

مرحله دوم: ترکیب کردن و پختن مواد

وقتی برنج بدون آب شد روغن را اضافه کرده و درب آن را بزارید تا دم بکشد. وقتی مرغ ها پخت آن ها را به سبزی ها اضافه کنید و آلوچه ها شسته در ده دقیقه آخر آلوچه ها را به خورش اضافه می کنیم و خورش ما آماده است.

فوت و فن های دستور پخت خورش آلوچه با مرغ

  1. این خورش را با آلو برغان نیز می توانید تهیه کنید با این تفاوت که نیم ساعت قبل از استفاده آن را خیس کنید سپس استفاده کنید.
  2. اگر این خورش را با رب تهیه می کنید می توانید هویج را خلالی کرده و تفت دهید تا خورش سالم تری داشته باشید.
  3. اگر دوست ندارید هسته های آلوچه موقع خوردن خورش زیر دندان شما بیاید می توانید آلوچه ها را قبل از اضافه کردن از هسته جدا کنید.
2/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: