شیرینی اسکار گردویی یکی از شیرینی های نوروزی هست که در کشور های دیگر از جمله امریکا و سوئد نیز پخته می شود پس این شیرینی فقط مخصوص ایران نیست و منشاء جهانی دارد. شما می توانید آن را در طعم های گردویی و کنجدی نارگیلی تهیه و نوش جان کنید. اسکار گردویی از کنجدی و نارگیلی آن معروف تر است. برای تزیین آن می توانید از طعم های مختلف بریلو و یا پودر پسته هم استفاده کنید. ایبن شیرینی خوش طعم مناسب پذیرایی های نوروز هست و به دلیل اینکه یک شیرینی بین المللی محسوب می شود و تعداد کمی ایرانی ها با آن آشنایی دارند گزینه مناسبی است تا با آن در پذیرایی خود تفاوت ایجاد کنید و خاص تر جلوه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه اسکار گردویی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی اسکار گردویی

آرد3 پیمانه
پودر نشاسته ذرت1 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
کره250 گرم
پودر قند1 استکان
بکینگ پودر1 ق مربا خوری
وانیل1/2 ق مربا خوری
گردوبه مقدار لازم

مراحل طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی

مرحله اول: آماده کردن مواد شیرینی اسکار

کره و تخم مرغ را از قبل از یخچال در آورده و بگذارید هم دمای محیط شود. آرد و پودر قند را به خوبی الک کنید تا شفاف شود. سفیده یکی از تخم مرغ ها را از آن جدا کرده در ظرفی ریخته و برای روی شیرینی از آن استفاده کنید که در ادامه نحوه استفاده آن را می گوییم.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

کره و تخم مرغ را در یک ظرف ریخته و با هم مخلوط می کنیم. سپس نشاسته ذرت و پودر قند را در یک کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید؛ سپس آن را در مخلوط کره و تخم مرغ ریخته و دوباره هم بزنید. وقتی مواد به طور کامل مخلوط شده و یک ترکیب یک دست به دست آمد آرد و وانیل را اضافه کنید و در آخر بکینگ پودر را اضافه کنید و کمی هم بزنید چون اگر زیاد هم بزنید بکینگ پودر خاصیت پف دهی خود را از دست می دهد. در این مرحله شما باید یک خمیر نرم که به دست نمیچسبد را داشته باشید.

مرحله سوم: قالب زدن شیرینی اسکار گردویی

تکه ای از خمیر به اندازه گردو کوچک برداشته و گرد کنید سپس آن را در سفیده تخم مرغ که قبلا از تخم مرغ جدا کرده بودید؛ آغشته کنید سپس داخل گردو یا کنجد یا پسته بغلتانید و داخل سینی قرار دهید.

مرحله سوم: پخت شیرینی اسکار در فر

سینی را در طبقه وسط فر قرار دهید و دمای فر را روی 180 درجه سانتی گراد و زمان پخت آن زمانی است که زیر شیرینی طلایی شود ولی زمان حدودی آن 20 دقیقه می باشد.

مرحله چهارم: پخت شیرینی اسکار بدون فر در تابه یا تستر

برای این کار از یک تابه دو طرفه استفاده می کنیم و واشر های آن را در میاوریم. حالا کف تابه را چرب می کنیم و شیرینی ها را در آن قرار می دهیم و شعله را روشن کرده و به مدت 25 دقیقه می گذاریم بپزد. به جای تابه می توانیم از تستر هم استفاده کنیم.

فوت وفن های طرز تهیه شیرینی اسکار

  1. برای تزیین می توانید از پودر پسته یا گردو استفاده کنید.
  2. برای پخت در فر برقی رما را روی 160 تنظیم کنید.
  3. مواد را بیش از اندازه ورز ندهید چون خمیر به روغن می افتد و شیرینی شما خشک می شود.
  4. به جای کره می توانید از روغن مارگارین هم استفاده کنید.
  5. اگر دوست داشته باشید می توانید گردو را پودر کرده و در مواد شیرینی هم آن را اضافه کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: