کیک پرتقالی یکی از کیک های خوشمزه و خوش طعم می باشد و پایه اصلی کیک پرتقالی، کیک اسفنجی ساده است به همراه پرتقال. با شروع فصل پرتقال های تازه و آبدار در پاییز و زمستان، پخت کیک پرتقالی خوشمزه به شما مخاطبین عزیز پیشنهاد می شود. از دیگر کیک های مخصوص این فصل می توان به چیز کیک نارنگی و پرتقال اشاره کرد. کیک پرتقالی ساده ترکیبی از آب پرتقال تازه و پوست پرتقال می باشد و بافت ترد و نرمی دارد. تهیه کیک پرتقالی خوشمزه بسیار ساده و کم زحمت می باشد. اما برای داشتن یک کیک پرتقالی عالی و هرچه خوشمزه تر شدن آن و خوب پف کردن کیک، لازم است تا نکات مهمی را رعایت کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک پرتقالی ساده و مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک پرتقالی ساده:

آرد سفید2 لیوان
شکر۱ لیوان
آب پرتقال۱ لیوان
روغن مایع۱/۲ لیوان
تخم مرغ3 عدد
بگینک پودر۱ قاشق چای خوری
وانیلنصف قاشق چای خوری
پوست رنده پرتقال۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک پرتقالی مجلسی با فر و بدون فر:

مرحله اول: آماده سازی سفیده

در ظرف جداگانه زرده و سفیده را از هم جدا می کنیم. دقت داشته باشید که از زرده در سفیده باقی نماند. سپس سفیده ها را با همزن برقی زده تا کمی کف کند، بعد نصف لیوان از شکررا به سفیده اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا سفت شود. سفیده را در یخچال قرار دهید تا خنک باقی بماند.

مرحله دوم: آماده سازی زرده

زرده ها را به همراه نصف باقی مانده شکر و وانیل و همین طور رنده پوست پرتقال را با همزن برقی خوب مخلوط می کنید تا کاملا کرم رنگ و کشدار شود.

مرحله سوم: آماده سازی مواد مایع

بعد از این که زرده ها آماده شد آب پرتقال را اضافه می کنیم و 2 دقیقه با همزن برقی هم بزنید. بعد از این که آب پرتقال با زرده ها ترکیب شد، روغن مایع را اضافه می کنیم و به مدت 2 دقیقه خوب با همزن هم میزنیم تا با بقیه ترکیب مخلوط شود.

مرحله چهارم: آماده سازی آرد

آرد را به همراه بکینگ پودر 3 مرتبه الک می کنیم تا کاملا هوا گیری شود. الک کردن آرد باعث بهتر پف کردن کیک می شود.

مرحله پنجم: ترکیب کردن

حالا که تمامی مراحل را آماده کرده ایم، موقع ترکیب کردن آن است. ابتدا آرد و بیکینگ پودر را که آماده کرده اید را به ترکیب زرده ها اضافه کنید و کمی با لیسک هم بزنید تا یکدست شود. سپس سفیده ها را از یخچال را خارج کنید و به باقی ترکیبات اضافه کنید. مایع کیک پرتقالی ما آماده است.

مرحله ششم: پایان کار

ظرف مورد نظر را با روغن مایع کمی چرب کنید. به مقدار کافی آرد پاشی کنید. مایع آماده شده کیک پرتقالی را به صورت دایره ای به داخل ظرف بریزید. بعد از اینکه کامل مایع کیک را به ظرف ریختید کمی ظرف را بر روی میز کار زده تا حباب های موجود در مایه کیک پرتقالی از بین برود. در فری که از قبل گرم شده با حرارت 150-200 درجه سانتی گراد به مدت 30-40 دقیقه زمان پخت دهید. برای پخت بدون فر مواد کیک را داخل قابلمه از قبل گرم شده به مدت 60 دقیقه قرار دهید تا کیک پخته شود. بعد از پخت، زمان دهید کیک پرتقالی سرد شود تا بتوانیم در ظرف مورد نظر سرو کنیم و به صورت دلخواه تزئین کنید.

نکات مهم و کلیدی در پخت کیک پرتقالی خوشمزه و ساده:

  1. برای تزیین کیک پرتقالی می توانید از سس پرتقال استفاده کنید.
  2. برای داشتن کیک خیس پرتقالی می توانید سس پرتقال را بین مایع کیک بریزید.
  3. بعداز 15 دقیقه که از زمان پخت گذشت، می توانید در فر را باز کنید برای هوادهی البته اگر فر شما فن ندارد.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: