خورش فسنجان یکی از خورشت های بسیار خوشمزه و مجلسی است که می توانید با مرغ این بار این خورش را تهیه کنید. خورش فسنجان طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید بنا به ذائقه خود میزان ترشی و شیرینی این خورشت را تغییر دهید. برای تهیه این خورش باید از گردو خورشتی استفاده کنید تا روغن بیشتری بی اندازد. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش فسنجان با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش فسنجان با مرغ سریع:

سینه و ران مرغ2 عدد
پیاز2 عدد
رب انار ملس2 ق.غ
گردو آسیاب شده500 گرم
روغن مایع2 ق غذا خوری
آب3 لیوان
آب نارنج2 الی 3 ق غذا خوری
نمک، فلفل، دارچین و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه خورش فسنجان مجلسی:

مرحله اول: آماده سازی گوشت

سینه یا ران مرغ را به همراه کمی نمک و زردچوبه مزه دار کنید و داخل کمی روغن سرخ کنید تا طلایی شود. سپس به همراه یک پیاز 4 قاچ شده و کمی آب بگذارید تا نیم پز شود.

مرحله دوم: آماده سازی خورش

در یک قابلمه 1 ق.غ روغن مایع ریخته و پیاز درشت را به روغن اضافه کنید تا کمی طلایی شود سپس ادویه نمک، فلفل و زردچوبه را اضافه کرده و گردوی آسیاب شده را اضافه کنید. کمی تفت داده و آب را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا گردها ته نگیرد، در قابلمه را گذاشته تا جورش به خوش آید و زیر شعله را کم کنید و برای 1 ساعت بگذارید تا گردو ها به روغن بیفتند.

مرحله سوم: رب انار

بعد ازر 1 ساعت مرغ سرخ شده را اضافه کنید و درب قابلمه را قرار دهید مرغ پخته شود. انار را با کمی آب رقیق کرده و به همراه آب نارنج اضافه کنید و بعد درب قابلمه را مجدد قرار دهید و بگذارید تا خورش جا افتاده شود. می توانید در انتها میزان ترشی یا شیرینی خورشت را با شکر و رب انار تنظیم کنید.

مرحله چهارم: پایان کار

خورش فسنجان که کاملا پخته شد و آماده شد در یک ظرف مناسب کشیده و به همراه پلوی زعفرانی سرو کنید.

نکات و فوت وفن های خورشت فسنجان با مرغ:

  1. زیر شعله باید کم باشد بعد از این که گردو اضافه شد و گرنه گردو بوی سوختگی می گیرد.
  2. بسته به رب اناری که استفاده می کنید می توانید شکر بیشتری بریزید.
  3. می توانید سینه مرغ را به صورت مکعبی خرد کنید و یا با استخوان داخل خورش قرار دهید.
4.4/5 - (13 امتیاز)

دسته بندی شده در: