خورش قیمه با بامیه یکی از انواع روش های طرز تهیه خورش قیمه است که تقریبا شبیه به دستور تهیه خورش قیمه با بادمجان یا سیب زمینی است با این تفاوت که در آن از بمیه استفاده می شود. از خواص بامیه می توان به حاوی مقادیر زیاد فیبر، برای دفع سموم، تقویت کننده مغز و… می توان اشاره کرد. این خورش را می توانید با برنج میل کنید یا اگر رژیم هستید آن را با نان یا خالی میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش قیمه با بامیه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه خورش قیمه با بامیه

لپه100 گرم
گوشت150 گرم
بامیه100 گرم
رب گوجه1 ق غذا خوری
پیاز1 عدد
نمک، زردچوبه، فلفل و زنجبیلبه میزان لازم
لیمو عمانیمقداری

طرز تهیه خورش قیمه با بامیه

مرحله اول: تفت دادن گوشت

پیاز را پوست کنید و با چاقو خرد کنید سپس در تابه همراه روغن تفت دهید تا کمی سرخ شود. زردچوبه و فلفل را اضافه کنید و هم بزنید. بعد از اینکه رنگ پیاز کمی تغییر کرد گوشت های خورد شده را اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه پودر زنجبیل و رب گوجه را اضافه کنید و تفت دهید.

مرحله دوم: پخت مواد

لپه را در یک سینی بریزید و پاک کنید سپس با مقداری آب بشورید و بزارید خیس بخورد. در ادامه لپه را از آبکش رد کنید و به مواد اضافه کنید تا تفت داده شود. در ادامه مقداری آب در قابلمه بریزید و درب قابلمه را بزارید تا لپه و سایر مواد بپزد.

مرحله سوم: آماده شدن خورش

بامیه ها را تهیه کنید سپس با چاقو کمی پایین آن را بگیرید سپس با آب بشورید و روی یک پارچه بریزید تا خشک شود. بامیه ها را به مواد داخل قابلمه اضافه کنید تا بپزد. بعد از تقریبا نیم ساعت که مواد پخت لیمو عمانی که هسته های آن را جدا کرده اید به خورش اضافه کنید و در ادامه نمک را نیز اضافه کنید و هم بزنید سپس بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید.

فوت و فن های طرز تهیه خورش قیمه با بامیه

  1. در آخر پخت می توانید چند قطره لیموی تازه به خورش اضافه کنید.
  2. به جای لیمو عمانی که ممکن است باعث تلخ شدن خورش شما شود می توانید از سس لیمو عمانی استفاده کنید.
  3. از سیب زمینی سرخ کرده یا بادمجان سرخ شده نیز می توانید استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: