میکادو یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و ساده و مجلسی می باشد که شما می توانید برای مجالس ختم و عزاداری و میان وعده گزینه بسیار خوبی دارد و شما می توانید با نان میکادو این شیرینی را تهیه کنید. این میکادو با مخلوط دو آرد تهیه می شود و بسیار راحت است و به دلخواه می توانید با شکلات ذوب شده شکلاتی و سفید تزیین کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه میکادو مجلسی و ترد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه میکادو خانگی

آرد سفید1 پیمانه
آرد نخودچی1/2 پیمانه
پودر قند1/2 پیمانه
کره50 گرم
پودر کاکائو2 ق غذا خوری
نان میکادو3 ورق
شکلاتبرای تزیین

طرز تهیه میکادو مجلسی و ساده

مرحله اول: تفت دادن آرد

آرد ها را داخل تابه الک کنید و 10 دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد ها نیز گزفته شود. سپس آرد نخودچی را نیز الک کنید و به مواد اضافه کنید و هم بزنیدو بعد پودر کاکائو را روی مواد الک کنید تا دانه های درشت پودر کاکائو گرفته شود.

مرحله دوم: افزودن روغن و کره

در ادامه روغن و کره را به مواد فوق اضافه کنید و هم بزنید تا مایه یکدست شود. سپس در انتها پودر قند را نیز روی مواد الک کنید و کمی هم بزنید تا مواد از حالت روان بودن خارج شود، دقت کنید مواد نباید خیلی شل یا سفت باشد.

مرحله سوم: برش نان

نان میکادو را روی سطح صاف و تراز قرار دهید و مواد تهیه شده را روی آن بریزید و با پالت صاف کنید و این کار را تا آخر انجام دهید تا چند لایه روی هم قرار بگیرد و بعد برای 10 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

مرحله چهارم: تهیه میکادو

شکلات را خرد کنید و روی حرارت کتری بن ماری کنید و بعد روی شیرنی بریزید و پالت صاف کنید و در آخر با شکلات صاف کنید با کمک سیخ چوبی مواد را صاف کنید و دور تا دور میکادو را برش بزنید تا ناهمواری های آن گرفته شود و بعد در سایز یکدست ببرید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه میکادو خانگی و مجلسی

  1. آرد نخودچی را زیاد تفت ندهید وگرنه تلخ می شود.
  2. اگر مواد خیلی داغ بود نان میکادو له می شود.
  3. 6 تا 7 لایه مواد را روی هم قرار دهید.
4.4/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: