کرپ گوشت یک غذای ساده و خوشمزه می باشد که بسیار راحت و سریع تهیه می شود و اصالتی فرانسوی دارد. کرپ لایه خمیری نازکی است که بسیار شبیه به پنکیک است و با مواد میانی متفاوتی می توان آن را تهیه کرد. این غذای ساده و پر طرفدار را می توان به عنوان یک پیش غذا و یا یکی از گزینه های سینی فینگر فود استفاده کرد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کرپ گوشت چرخ کرده با شیر و بدون فر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه مواد میانی کرپ گوشت:

گوشت چرخ کرده300 گرم
رب گوجه فرنگی2 قاشق غذا خوری
تخم مرغ پخته2 عدد
پیاز1 عدد
نمک و فلفلبه میزان لازم
جعفری خرد شده5 قاشق غذا خوری

مواد لازم برای تهیه کرپ:

تخم مرغ5 عدد
کره1/2 استکان
آرد1/5
شیر1 استکان
نمککمی

طرز تهیه کرپ گوشت چرخ کرده با شیر بدون فر:

مرحله اول آماده سازی کرپ:

ابتدا تخم مرغ ها را داخل کاسه ای ریخته و خوب مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود بعد کره، شیر و نمک را هم به تخم مرغ افزوده و خوب مخلوط می کنیم حالا آرد را به تدریج افزوده و مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست فراهم شود.

مرحله دوم پخت کرپ ها:

تابه مناسبی را روی حرارت می کذاریم و تابه را چرب می کنیم یک ملاقه بزرگ از مواد کرپ داخل تابه ریخته و تابه را تکان می دهیم تا مواد کاملا پخش و نازک شود. بعد از اینکه پخته شد برداشته و تا انتهای مواد به همین شکل عمل می کنیم . و بعد از پخت همه کرپ ها را روی هم می چینیم.

مرحله سوم آماده سازی مواد میانی کرپ:

پیاز را پوست گرفته و به صورت نگینی برش می دهیم حالا تابه ای را روی حرارت گذاشته و پیاز را داخل تابه ریخته و به همراه روغن خوب تفت می دهیم کمی که طلایی شد گوشت چرخ کرده را به همراه نمک و فلفل به پیاز می افزاییم و خوب تفت می دهیم تا کاملا پخته شود و رنگ گوشت تغییر کند.

مرحله چهارم افزودن رب گوجه فرنگی:

رب گوجه فرنگی را به همراه گوشت خوب تفت می دهیم تا رنگ رب خوب آزاد شود. حالا سس گوشت را از روی حرارت برداشته و جعفری خرد شده و تخم مرغ رنده شده را به آن می افزاییم و مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم پیچیدن کرپ گوشت:

حالا یک لایه از کرپ آماده شده را روی میز کار گذاشته و از مواد گوشتی داخل آن می ریزیم و مانند بقچه می بندیم و با یک ساقه پیازچه دور آن را می بندیم تا ظاهر زیباتری پیدا کند یا اینکه یک ردیف از مواد گوشتی را روی کرپ ریخته و از یک سمت رول کنید و دور آن را با برگ پیازچه ببندید.

نکات و فوت و فن تهیه کرپ گوشت:

  1. کرپ ها را بعد پخت روی هم بچینید تا خشک نشوند.
  2. بهتر است پیازچه ها را داخل آب جوش بیندازید تا موقع گره زدن پاره نشود.
  3. می توانید این سس گوشتی را با سویا و یا مرغ هم تهیه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: